Названі звичайні речі, які наука не може пояснити

Названі звичайні речі, які наука не може пояснити

Вчені не можуть пояснити 4 повсякденні речі / фото: pixabay

Наука дуже важлива у житті людства. З її допомогою можна зробити існування легшим, змусити прогрес рухатися вперед. Наука допомагає розвивати критичне мислення. У той самий час є деякі звичні кожній людині речі, які не виходить пояснити з допомогою науки.

Про це повідомляє IFLS.

Дія парацетамолу

Парацетамол або ацетамінофен у західних країнах вважається настільки поширеним препаратом, що ніхто не думав про те, як він працює. Цього ніхто не знає, навіть вчені. Точніше вони знають, що це ефективне знеболювальне, але принцип його дії на організм залишається невідомим.

Більшість фахівців припускають, що парацетамол блокує нейромедіатори та простогландини. Це ті речовини, які дають сигнал мозку про те, що людині боляче. За допомогою деяких досліджень було доведено, що парацетамол може впливати на рівень серотоніну, «гормону щастя». Якщо це справді так, тоді з’являються нові питання і немає жодних відповідей.

Чому люди позіхають

Кожна людина досить часто позіхає. Навіщо це насправді потрібне? Спочатку вважалося, що позіхання дозволяє збільшити рівень кисню в організмі, але в 1987 цю версію спростували. Якийсь час тому була запропонована інша ідея. Потік повітря здатний охолодити мозок та не дати йому заснути. У той же час позіхання може не мати жодного фізичного ефекту.

Деякі теорії свідчать, що це явище психосоціального характеру. Було проведено дослідження, які частково підтвердили цю версію. Крім того, людина частіше «підхоплюватиме» позіхання від знайомих йому людей.

Навіщо потрібні сідниці?

Великі сідничні м’язи вважаються найбільшими в організмі людини. Є кілька версій того, навіщо вони потрібні. У першому випадку йдеться про те, що це є результатом еволюції. Для того, щоб людина могла швидко бігати, їй знадобилася анатомічна адаптація не тільки м’язів, а й кісток сідниць.

Друге питання у цій ситуації – це жир. Чому він присутній у сідницях – нікому не відомо. У той же час було майже доведено, що кількість жиру залежить від розміру мозку, але цей момент продовжуватиме вивчатися.

Чому велосипед стійкий під час їзди?

Вчені не мають уявлення, чому велосипед під час їзди стійкий та не падає. Спочатку існувала гіроскопічна теорія, але її спростували ще 50 років тому. Потім вважали, що на стійкість впливає кут зіткнення колеса велосипеда та дороги. Ця теорія була спростована у 2011 році.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.