Названа нова причина вимирання динозаврів на Землі

Названа нова причина вимирання динозаврів на Землі

Вимирання динозаврів на Землі / фото: ВВС

Звична історія про те, що динозаври вимерли після падіння на Землю астероїда може виявитися неправдою. Причиною масового вимираня могло стати виверження вулканів.

Про це повідомляє Scitech Daily.

За 66 мільйонів існування планети було кілька масових вимирань. Вчені дотримуються двох версій, про страшні події в минулому: метеорити та вулкани.

Нове дослідження, яке провели під керівництвом Дартмута вказують на те, що версія з метеоритом була малоймовірною. Більш реалістичний сценарій з частими виверженнями вулканів. Цьому є переконливі докази.

Тоді сейсмічна активність була на багато сильнішою, ніж зараз. Землю регулярно трясло від землетрусів, вулкани вивергалися на дні океану і на суші в десятки разів частіше.

Вченим вдалося створити модель планети, на якій відтворили найбільші виверження. Потім їх зіставили з масовими вимираннями динозаврів. Детальний аналіз показав, що базальтові повені та масові вимирання збіглися у часі.

Базальтові повені — це тип вулканічного виливу. Вони настільки рясні, що можуть затопити лавою величезні території, навіть цілі континенти. Шансів вижити при таких виверженнях фактично немає.

Такі виверження залишають після себе слід, який вчені називають «великими виверженими провінціями». Вони були виявлені на різних ділянках земної кулі.

Далі вчені зіставили, коли на землю падали великі астероїди та періоди вимирання. Жоден випадок не збігся.

Нові дані можуть стати тривожним дзвінком у майбутньому. Річ у тім, що зараз швидкість викидів вуглекислого газу в атмосферу майже така ж, що була при паводкових базальтах. Це може стати причиною нового масового вимирання всього живого.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.