Найсильніші армії світу: яке місце посідає Україна

Найсильніші армії світу: яке місце посідає Україна

Рейтинг найсильніших армій світу / фото: Вікіпедія

Торік наша країна займала 22-е місце у рейтингу найпотужніших армій світу, а цього року піднялась на кілька сходинок вверх і посіла 15-е місце серед 145 країн, які розглядались у рейтингу.

Про це повідомляє Global Fire Power (GFP).

Унікальна формула, що розроблена GFP, дозволяє невеликим, більш технологічно розвиненим країнам конкурувати з більшими, але менш розвинутими державами, а спеціальні модифікатори у вигляді бонусів та штрафів застосовуються для подальшого уточнення списку щороку.

Загалом в огляді GFP-2023 розглядається військова потужність 145 світових держав. 

В цього році Україна піднялася на 15-е місце у рейтингу найпотужніших військ у світі, хоча в минулому році займала 22-гу місце. Зазначається, що цьогоріч індекс сили (PowerIndex) України становить 0,2516, а найкращою вважається оцінка в 0,0000.

“Оскільки Україна продовжує захищатися від росії, вона підвищила свій індекс GFP за поточний рік завдяки своїй відповіді, фінансовій та матеріальній підтримці Заходу та впровадженню нових ключових категорій, які покращують її загальне місце у списку”, – зазначається у дослідженні.

Поряд з Україною у рейтингу знаходяться армія Єгипту (14 місце) та Австралії (16 місце). Найпотужніша армія світу згідно рейтинга належить США.

Росія, за версією Global Firepower, як і в 2022 році, залишається на другому місці серед найсильніших армій світу. Але, як зазначили в організації, війна проти України продемонструвала ключові обмеження військового потенціалу країни.

“Незважаючи на її кількісну та матеріальну перевагу над сусідньою Україною, це пролило світло на рівень її готовності, керівництва, навчання та постачання”, – йдеться в дослідженні.

Загалом, перша топ-10 рейтингу виглядає так: США, Росія, Китай, Індія, Велика Британія, Південна Корея, Пакистан, Японія, Франція, Італія.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.