Найкращі російські літаки були знищені на початку війни – Ігнат

Найкращі російські літаки були знищені на початку війни – Ігнат

Ігнат / фото: 24 канал

Російська авіація зазнала великих втрат у перші тижні повномасштабного вторгнення. Зараз РФ використовує свою авіацію найбільш активно по лінії фронту. Для здобуття переваги в повітрі Україна повинна отримати сучасні американські винищувачі F-16.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. 

За його словами, українська авіація знищила найкращі російські літаки та гелікоптери у перші дні війни. Втрата агресором найкращих бойових літаків стала наслідком недооцінки української авіації та переоцінки власних можливостей під впливом дії пропаганди.

“Російські літаки, які були збиті в перші тижні війни, були одні з найкращих. Це Су-34, Су-30, Су-35, а гелікоптерів скільки. Досить потужні цифри. Російська авіація зазнала втрат спочатку, коли недооцінила нашу авіацію, повірила власній пропаганді”, – відзначив Ігнат.

Ігнат зауважив, що для проведення так званого “бліцкригу” Росія залучила найкращі бойові літаки. Вони поставили за мету якнайшвидше знищити ППО та встановити контроль над українським небом, про що російське Міноборони все ж і заявило, хоча це насправді не відповідало дійсності. 

Речник вважає, що російські пілоти надто сильно повірили у власну пропаганду, тому їм і здавалося, що перемогти українську авіацію буде просто. Така самовпевненість та зухвалість коштувала надто дорого для росіян у прямому сенсі слова, адже кращі взірці авіації РФ були знищені українськими Повітряними силами. 

Ігнат наголосив, що наші пілоти робили в той час неможливе, адже перевага росіян у небі за кількістю літаків була 1 до 6, а подекуди й 1 до 10.

Зараз активність російської авіації не така, як в перші дні вторгнення, проте ворог продовжує застосовувати її по всій лінії фронту. Для цього ворог використовує винищувачі, штурмовики, бомбардувальники. Крім того, з кількох напрямків ворог завдає ударів керованими авіаційними бомбами. У зоні найбільшої небезпеки перебувають фронтові регіони. Наразі ЗСУ не можуть з ними боротися, оскільки для цього потрібні винищувачі F-16.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.