Найближчими днями Землю накриє сильна магнітна буря

Найближчими днями Землю накриє сильна магнітна буря

На Сонці стався потужний спалах / фото: 24 канал

На Сонці знову спостерігається дуже неспокійна ситуація. На його поверхні було зафіксовано утворення нової плями, яка отримала назву AR3058. В результаті воно спровокувало неймовірно сильний сонячний спалах, який фахівці віднесли до класу М. Це спричинило те, що до нашої планети попрямувала безліч сонячних частинок, здатних спровокувати при взаємодії з магнітосферою магнітну бурю класу G2, а можливо і G3. Геомагнітний шторм може статися 19 липня.

Про це повідомляє Interesting Engineering.

Експерти вважають, що новий сонячний спалах здатний завдати прямого удару потоками сонячних частинок, адже пляма була спрямована у бік Землі. NASA говорить про те, що магнітна буря розпочнеться 19 липня і продовжуватиме аж до 21 липня.

На поверхні Сонця виник спалах класу М, якому надали порядковий номер 2.9. Спалахи можуть відноситися до п’яти різних класів. Найбільш потужними та небезпечними вважаються явища класу Х. У свою чергу спалах класу М не набагато слабший за Х. Порядкові номери при цьому в кожному окремому класі спалахів вимірюється від 1 до 9.

Геомагнітний шторм класу G2 здатний спровокувати серйозні збої у функціонуванні систем GPS та радіозв’язку на всій планеті. Крім того, можуть виникнути проблеми із роботою електроніки, наземних енергетичних систем. Також фахівці припускають, що не тільки в полярних широтах можуть з’явитися сильні полярні сяйва.

На сьогоднішній день Сонце практично досягло піку своєї активності. Вже зараз на його поверхні регулярно відбуваються сильні вибухи, викидається величезна кількість плазми. Звичайно, далеко не завжди вони спрямовані у бік нашої планети, але якщо потоки сонячних частинок летять до Землі, це стає причиною серйозних проблем. Вчені здебільшого можуть заздалегідь спрогнозувати виникнення магнітних бур. Вони попереджають про те, що надалі виникатиме величезна кількість сонячних спалахів і багато з них будуть неймовірно сильними.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.