Найближчими днями на Землю обрушиться сильна сонячна буря

Найближчими днями на Землю обрушиться сильна сонячна буря

Потужний спалах на Сонці / фото: NASA

Експерти NASA попередили про те, що дуже скоро найпотужніший спалах класу M може відбуватися на поверхні Сонця. Причина – гігантська пляма, яка з’явилася на поверхні Сонця 20 червня. Всього за день вона виросла майже вдічі, і при цьому її зростання не закінчилося. Вчені попередили, що ця пляма направлена в сторону Землі, тому вона цілком може спровокувати спалах класу M9.

Про це повідомляє Express.

NASA вважає, що буквально через кілька днів на поверхні Сонця може відбутися потужне виверження. Спалах может мати відмітку класу M9, що вважається дуже високим показником. Можуть бути потужнішими лише спалахи класу Х. Варто зазначити, що в цілому експерти розрізняють п’ять класів сонячних спалахів – A, B, C, M та X. Усі вони відрізняються між собою силою електромагнітного випромінювання, що випускає сонячна пляма. Наприклад, спалах класу А буде слабкішим, ніж спалах X класу щонайменше в 50 разів. Спалах M9 буде майже таким же сильним, як і той, який відноситься до  X.

Пляма, утворена на поверхні Сонця, отримала назву AR3038. Вона дуже швидко збільшується в розмірах. Варто також врахувати той факт, що пляма спрямована до Землі, тому неможливо уникнути неймовірно потужного електромагнітного удару. NASA попередило, що нова пляма може випромінювати гігантські потоки енергії, які спровокують сонячний спалах.

Формування сонячних плям відбувається в тих районах Сонця, де є дуже сильне магнітне поле. Потоки частинок, які при досягненні Землі можуть стати причиною несправностей при роботі GPS. Ризик спалаху класу M9 дуже високий, тому експерти ретельно стежать за тим, як розвиваються події. Якщо сонячна буря досягне нашої планети, то це призведе до короткої несправності в експлуатації навігаційного обладнання. Також можуть з’явитися проблеми з електрикою.

Якщо відбудуться додатково викиди корональної маси, то це може спричинити проблеми в функціонуванні супутників, які перебувають на орбіті. Безпосередньо на планеті, мережа може бути відключена, відбудеться збій в роботі електроніки.

Звернути увагу варто на те, що Сонце все більше наближається до свого максимуму, що впливає на зростання активності. У зв’язку з цим виникає все більша кількість плям, що вплине на збільшення кількості серйозних спалахів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.