Навіть через Крим: українців закликали виїхати із Херсонської області

Навіть через Крим: українців закликали виїхати із Херсонської області

Окупанти у Херсоні / фото: focus.ua

Олександр Самойленко, який обіймає посаду голови Херсонської обласної ради, попросив українців якнайшвидше покинути Херсонську область, щоб ЗСУ змогли швидше просуватися і виганяти окупантів. Також він докладніше розповів, яка зараз ситуація спостерігається в області.

Про це повідомляє Укринформ.

Олександр Самойленко зазначив, що ЗСУ потребує плацдарму, щоб була можливість атакувати російські війська. При цьому він нагадав, що окупанти зробили з Ірпенем та Бучею перш, ніж залишити міста і як вони знищили величезний Маріуполь.

«У випадку із Херсоном не можна допустити такого ж. Це розуміють всі – і президент України, і міністр оборони. Якщо місто буде знищене, то тоді який сенс його звільняти? Звичайно, деякі люди не мають можливості виїхати, але ті, хто може, повинні якнайшвидше покинути Херсон. Важливо зберегти життя українців і при цьому спросити роботу ЗСУ», – каже Самойленко.

Голова облради наголосив на тому, що російські війська перекрили всі можливі шляхи виїзду з Херсонської області на ті території, що знаходяться під контролем України. Єдиний спосіб залишити окуповане місто – виїхати спочатку до Криму. При цьому вибратися можуть далеко не всі. Російські військові почали роздягати не лише чоловіків, а й жінок. Вони намагаються знайти тату із символікою України. Додатково перевіряються мобільні телефони на наявність патріотичних закликів. При цьому окупанти затримують державних працівників, людей, які обіймають посади в місцевому самоврядуванні.

Крім того, вище керівництво РФ наказало стріляти на поразку, якщо буде присутній хоча б незначний опір з боку українців. Величезна кількість місцевих жителів не хочуть їхати до Криму, бо бояться, що їх можуть звинуватити у зраді країни. Самойленко зазначив, що найголовнішим тут є те, що люди мають вижити, тому їм не варто панікувати та боятися звинувачень.

Голова ОДА розповів про те, що на сьогоднішній день окупанти тримають у полоні приблизно 600 людей. Також вони намагаються завербувати колишніх поліцейських та змусити їх співпрацювати з РФ. Варто зазначити, що практично за 4 місяці битв вдалося звільнити понад 200 людей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.