Навіщо в Росії встановлюють ППО на будинках – думка аналітиків

Дата:

ППО на будівлі Міноборони РФ / фото: ВВС

Кремль демонстративно встановив системи протиповітряної оборони на деяких будівлях Москви, зокрема на даху Міністерства оборони Росії. Ймовірно, це зроблено для того, аби посилити серед росіян думки, що війна стає для них дедалі більш загрозливою. 

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни у щоденному зведенні.

Кремль активізує свої зусилля, щоб подати російське вторгнення в Україну як екзистенційну війну та створити інформаційні умови для затяжної війни в Україні. Про це можуть свідчити знімки, які ширяться в соціальних мережах та російських ЗМІ впродовж останніх двох днів. На них показано встановлення системи протиповітряної оборони на даху будівлі Міністерства оборони Росії в Москві. 

В ISW вважають, що в такий спосіб Кремль намагається посилити свої зусилля, аби показати вторгнення Росії в Україну як екзистенційну війну, та створити інформаційне підґрунтя для російського населення.

“Втім, малоймовірно, що Кремль вважає, буцімто Україна націлилася на Москву. Це радше показова гра, щоб підтримати посилення інформаційних операцій та підготувати російський внутрішній інформаційний простір до тривалої війни в Україні та подальших жертв”, – вважають аналітики інституту.

При цьому, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати знімки, а депутат Держдуми Євген Лебедєв назвав їх фейком. Деякі російські мілілогери відреагували на ці зображення із задоволенням, що москвичі нарешті дізнаються, що Росія залучена до «важкої війни» в Україні, зазначають в ISW.

“Ця демонстрація також, ймовірно, є частиною інформаційної операції з контекстуалізації війни в Україні в російських міфах про Велику Вітчизняну війну”, – зазначається в звіті. 

Абсурдно зображуючи Україну такою, що загрожує Москві та решті російського центру, подібно до того, як це зробила нацистська Німеччина під час свого вторгнення в Радянський Союз, Кремль намагається посилити російську підтримку військових дій і подальшу мобілізації, резюмують аналітики.

Гончаренко Людмила
Гончаренко Людмила
Вища освіта КНУБА (2005 рік). До 2013 року працювала в банківській системі, а потім змінила сферу діяльності на копірайтинг. Працювала редактором стрічки новин на сайтах “ЕкоПолітика”, “TrueUA”, “Межа” та ін. В листопаді 2022 року приєдналась до команди “Новин Планети”. Пошук та написання цікавого контенту для читача — не робота, а моє хобі.

ПОДІЛИТИСЯ ПОСТОМ:

Підписатися

Останні публікації

Ще новини
Пов'язані

Польща готується до війни: влада розробляє новий особливий режим

Польща працює над запровадженням нового правового режиму — стану...

Польські F-16 перехопили російський літак над Балтійським морем: що сталося

Польські винищувачі F-16 перехопили російський розвідувальний літак Іл-20, який...

В ISW розкрили нові плани Кремля щодо війни проти України

Російська влада не має наміру припиняти війну проти України...

США шосту ніч поспіль атакують Іран: під ударом десятки військових об’єктів

Американські військові в ніч на п'ятницю завдали нової серії...