Навіщо росіянам Бахмут на Донеччині – думка експерта

Навіщо росіянам Бахмут на Донеччині – думка експерта

Бої за Бахмут / фото: DW

Котрий місяць поспіль окупанти штурмують місто Бахмут. Вони намагається просуватися далі та застосовують для цього останні свої сили, оскільки через виснаження не спроможні на більш масштабні наступи.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua повідомив військовий експерт Михайло Самусь.

На його думку, місто Бахмут на Донеччині хоча і має особливу важливість для російської армії, але саме по собі позбавлене стратегічного значення. Окупанти вперто продовжують його штурмувати через неспроможність до більш масштабних наступів на інших напрямках. 

“Зараз це місто займає особливу важливість. Якщо подивитися на карту, там немає стратегічної важливості. Але, оскільки росіяни зайнялися тактичними діями, то воно має велике значення. Якщо будуть виконуватися завдання президента Зеленського, і командувач генерал Сирський сказав, що це фортеця, яка не буде просто так здаватися, то буде виконуватися дуже важливе завдання – утилізація росіян”, – зауважив експерт.

За словами Самуся, росіяни “вперлися рогом” в Бахмут, оскільки далі хочуть здійснити прорив до Краматорська та Слов’янська. Втім ці плани приречені, бо над містом тримають потужну оборону ЗСУ.

“Зараз вони просто концентрують сили, штурмують Бахмут, Вугледар. Невеличкий населений пункт Соледар вони просто знищили. Росіяни вперлися рогом у Бахмут, вони хочуть прорватися до Краматорська і Слов’янська. Звісно, що за Бахмутом є оборонні позиції і лінії, які Збройні сили України будуть так само потужно утримувати. З кожним днем, скільки тримається Бахмут, час витрачається Росією на те, щоб постачати новий особовий склад, витрачати ресурси, бронетехніку замість того, щоб планувати широкомасштабні операції в інших місцях. Вони витрачають свій ресурс у цій точці, причому дуже неефективно”, – розповів Самусь.

Раніше голова Донецької ОВА Павло Кириленко повідомляв, що довкола Бахмута окупанти застосовують тактику “кліщів” і в такий спосіб намагаються оточити місто.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.