Навіщо Росія поширює наратив про війська НАТО в Україні – думка спеціаліста

Навіщо Росія поширює наратив про війська НАТО в Україні – думка спеціаліста

Соловйов / фото: скріншот

Кремль активно поширює наратив про те, що РФ воює з НАТО, оскільки вторгнення в Україну зазнає невдачі. Останнім часом російські пропагандисти поширюють чутки про війська Північноатлантичного альянсу, які невдовзі мають прибути в Україну.

Яку ціль вбачає в цьому Росія, пояснив 24 Каналу спеціаліст Управління комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ Тарас Дзюба.

На його думку, для Кремля це найбільш дієвий спосіб долучити до війни в Україні російське населення і створити суттєву перевагу у живій силі.

“Намагаються показати усьому світу, що вони [Росія, – ред.] ще здатні разом з призовниками мобілізувати додатково ще 400 – 500 тисяч. У такий спосіб створити таку перевагу в живій силі, проти якої ніхто не вистоїть. Тож роблять все, щоб мотивувати власне населення”, – пояснив спеціаліст з комунікацій.

Дзюба додав, що російські пропагандисти вкидають наративи щодо буцімто військ НАТО в Україні у межах нової мобілізаційної кампанії. В такий спосіб Кремлю легше пояснити російському народу, що наразі триває війна не стільки з Україною, скільки з Північноатлантичним союзом.

Схожу думку висловив раніше і радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.

За його словами, російське керівництво розпочало війну, яку не може виграти. Тепер воно хоче переконати росіян у тому, що РФ програє через те, що проти неї воює весь світ. Ба більше, у Кремлі розуміють, що Україна не піде на поступки. Тому зараз у Кремлі в центрі уваги пропрацювання умов, за якими Росія програє цю війну, однак не Україні, а НАТО, вважає Подоляк.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.