Навіщо Росія планує збільшити призовний вік — пояснення

Навіщо Росія планує збільшити призовний вік — пояснення

Російські солдати / фото: росзмі

Нині у Росії на строкову службу призивають чоловіків від 18 до 27 років. Згідно нового законопроекту пропонується збільшити вік до 21-30 років. В такий спосіб Кремль, ймовірно, намагається збільшити чисельність російської армії.

Про це повідомляє розвідка Великої Британії.

До Держдуми РФ 13 березня був внесений на розгляд законопроект, який підвищує нижню планку призовного віку до 21 року, а верхню – до 30. При цьому нижню межу підніматимуть поетапно, а верхню – вже з 1 січня 2024 року.

На думку британських аналітиків, російська влада, найімовірніше, змінює вікову категорію, щоб збільшити чисельність військовослужбовців, гарантуючи, що студенти зрештою будуть змушені служити. 

“Навіть якщо Росія продовжить утримуватися від залучення строковиків у війні, ці додаткові призовники вивільнять більше професійних військових для участі у бойових діях”, – йдеться у повідомленні.

Згідно із законопроектом, з 1 січня 2024 року почнуть призивати молодих чоловіків з 19 років, з 1 січня 2025-го – з 20 років, а з 1 січня 2026-го – з 21 року. Граничний вік призову буде підвищено до 30 років з 2024 року. Для осіб, що вже досягли 18 років передбачена можливість подати заяву на проходження строкової служби раніше  настання призовного віку.

В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що підвищення призовного віку з 18 до 21 року робиться “з метою гарантованого здобуття громадянами як середньої загальної освіти, так і середньої професійної або вищої освіти”.

Нині ж у Росії призов проводиться двічі на рік і продовжує діяти офіційна заборона призовникам брати участь в бойових діях в Україні. 

Змістити рамки призовного віку на тлі війни проти України запропонував міністр оборони Росії Сергій Шойгу у грудні минулого року. Путін із ідеєю Шойгу погодився.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.