Навіщо РФ звинуватила Україну в атаці БПЛА на Кремль – думка ISW

Навіщо РФ звинуватила Україну в атаці БПЛА на Кремль – думка ISW

Атака безпілотника на Кремль / фото: скріншот

Росія звинуватила Україну в ударі безпілотником по Кремлю 3 травня, хоча сама могла інсценувати цю атаку аби виправдати війну для своїх громадян. Українські офіційні особи, зокрема президент України Володимир Зеленський, наголосили, що Україна не причетна до теракту.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) в аналітичному зведенні.

На кадрах, опублікованих у соціальних мережах 3 травня, видно, як безпілотник вибухнув біля флагштока на вершині будівлі Кремлівського Сенатського палацу в Москві, в той час, коли двоє невідомих піднялися на купол будівлі. Кремль очікувано звинуватив Україну в організації “запланованого теракту” з метою вбивства президента Росії Володимира Путіна, але уточнив, що Путіна не було у Кремлі під час нападу і, отже, він не постраждав.

Фахівці з ISW намагалися розібратися в цій ситуації і дійшли деяких висновків. На їх думку, є кілька ознак, які вказують на те, що удар по Кремлю був цілеспрямованим і організованим всередині Росії. Інсценування атаки безпілотника на Кремль є вигідним для Росії, щоб виправдати війну для свого населення та створити умови для ширшої підтримки війни серед росіян. 

“Російська влада нещодавно зробила кроки щодо посилення внутрішніх можливостей ППО Росії, у тому числі в самій Москві, і тому вкрай малоймовірно, що два безпілотники могли пробити кілька кордонів протиповітряної оборони і вибухнути або бути збитими прямо над серцем Кремля у спосіб, який забезпечив вражаючі зображення, добре зображені на камеру”, – вважають в ISW. 

Американські аналітики звернули увагу й на те, що реакція Кремля на інцидент була узгодженою та скоординованою, що також вказує на підготовку теракту всередині Росії. 

“Якби атака безпілотників не була організована всередині Росії, це була б несподівана подія. Цілком імовірно, що офіційна російська реакція в такому випадку  була б набагато неорганізованішою”, – зауважили аналітики.

Послідовна та виважена реакція РФ свідчить про те, що вона сама влаштувала цей інцидент за тиждень до свята Дня Перемоги 9 травня, щоб в черговий раз показати росіянам війну проти України як екзистенційну. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.