Навіщо Путіну “перемир’я” на 9 травня: пояснили в ISW

Дата:

28 квітня Владімір Путін запропонував тимчасове перемир’я з 8 по 10 травня. За словами Кремля, це нібито жест доброї волі та показник того, що Росія готова до мирних переговорів.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Речник Кремля Дмітрій Пєсков підтвердив, що Росія обмінюється інформацією зі США щодо перемир’я на 9 травня. Він наголосив, що Москва нібито хоче показати відкритість до діалогу. Але аналітики звертають увагу, що справжня мета Кремля може бути зовсім іншою.

ISW пояснює, що 9 травня у Москві плануються офіційні заходи до річниці перемоги у Другій світовій війні. Очікується приїзд делегацій із країн Азії, Африки, Латинської Америки та СНД. Ймовірно, Путін хоче, щоб під час цих урочистостей у столиці було спокійно й не було обстрілів з боку України.

Проте це перемир’я не передбачає жодних чітких правил чи міжнародного контролю. Через це Росія зможе звинуватити Україну у порушенні домовленостей, навіть якщо сама їх не дотримуватиметься. Саме так уже було раніше — під час великоднього перемир’я або так званого “енергетичного”.

Аналітики підкреслюють, що Кремль не хоче справжнього припинення бойових дій. Йому вигідно створювати лише вигляд “мирної” країни, зберігаючи можливість контролювати умови перемир’я. Таким чином Путін може тиснути на Україну та на західні держави, звинувачуючи їх у небажанні домовлятися.

У ISW також зазначили, що під час минулих перемир’їв російські війська продовжували обстріли, проводили розвідку та готувалися до наступів. Імовірно, цього разу Росія знову використає “перемир’я” не для миру, а для отримання тактичних переваг.

Гончаренко Людмила
Гончаренко Людмила
Вища освіта КНУБА (2005 рік). До 2013 року працювала в банківській системі, а потім змінила сферу діяльності на копірайтинг. Працювала редактором стрічки новин на сайтах “ЕкоПолітика”, “TrueUA”, “Межа” та ін. В листопаді 2022 року приєдналась до команди “Новин Планети”. Пошук та написання цікавого контенту для читача — не робота, а моє хобі.

ПОДІЛИТИСЯ ПОСТОМ:

Підписатися

Останні публікації

Ще новини
Пов'язані

В ISW розкрили нові плани Кремля щодо війни проти України

Російська влада не має наміру припиняти війну проти України...

Росія не планує завершувати війну до 2027 року: Financial Times розкрило деталі

Росія не планує вести змістовні переговори щодо завершення війни...

Рютте зробив жорстку заяву про втрати Росії у війні проти України

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія продовжує...

Трамп прокоментував смерть Ліндсі Грема: що заявив президент США

Президент США Дональд Трамп відреагував на смерть сенатора Ліндсі...