Навіщо Пригожин погрожує вивести найманців з Бахмута – з’ясував ISW

Навіщо Пригожин погрожує вивести найманців з Бахмута – з’ясував ISW

Пригожин / фото: росзмі

Очільник ПВК “Вагнер” Пригожин поскаржився на нестачу боєприпасів і пригрозив виведенням своїх бійців з Бахмута. Ймовірно в такий спосіб, ватажок вагнерівців шукає шляхи відновлення доступу до більшої кількості боєприпасів.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Фінансист Групи Вагнера Євген Пригожин в інтерв’ю російському мілблогеру погрожував вивести сили Вагнера з Бахмута, якщо російське військове командування не надасть найманцям більше боєприпасів. Про це він заявив 29 квітня.

За його словами, найманці Вагнера продовжуватимуть битися в Бахмуті, але їм потрібно буде “організовано відійти або залишитися і померти”, якщо ситуація негайно не покращиться.

“Погроза Пригожина відійти з Бахмута може свідчити про те, що Пригожин побоюється, що російські позиції в тилу Бахмута вразливі для контратак”, – підкреслили аналітики.

“Кухар” Путіна уточнив, що вагнерівцям потрібно близько 80 тисяч снарядів на день. Саме такий обсяг боєприпасів був у вагнерівців до очевидних зусиль російського міноборони зменшити вплив ПВК Пригожина. Зараз же його найманці отримують лише 800 із 4000 снарядів на день. 

У зв’язку із дефіцитом боєприпасів Пригожин зробив “сумний” прогноз для своїх бойовиків.

“Ми приходимо до того, що ПВК “Вагнер” закінчується і ПВК “Вагнер” через якийсь короткий час перестане існувати. Ми увійдемо в історію, нічого страшного, так буває”, – заявив він.

В інтерв’ю Пригожин стверджував, що він спільно з генералом Суровікіним розробив план нібито “перетирання” українських військ у Бахмуті.

“Згадка Пригожина про Суровікіна, ймовірно, є спробою публічно приєднатися до Суровікіна, оскільки прихильність Путіна відходить від мережі начальника Генштабу російського генерала армії Герасимова. Пригожин, ймовірно, намагається відновити доступ до більшої кількості боєприпасів, оскільки Путін знову проводить перестановки в російському військовому керівництві таким чином, що це може бути на користь Пригожина”, – зазначили в ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.