Навіщо окупанти інтенсивно обстрілюють Херсон – розвідка Британії

Навіщо окупанти інтенсивно обстрілюють Херсон – розвідка Британії

Обстріл Херсона / фото: hromadske.ua

Місто Херсон та звільнена частина Херсонської області протягом останніх днів знаходяться під масованим ударом з боку Росії. Точна причина такої інтенсивності обстрілів на півдні України невідома. Втім, є припущення, що російські окупанти хочуть погіршити моральний дух цивільного населення і стримувати будь-які українські контратаки.

Про це повідомляє у Twitter Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

Британська розвідка зазначає, що Херсон залишається найбільш регулярно обстрілюваним великим українським містом за межами Донбасу. Протягом кількох останніх днів зафіксовано зростання інтенсивності обстрілів російськими окупантами міста Херсон та звільненої частини Херсонської області.

“В останні дні одні з найбільш інтенсивних обстрілів у конфлікті, ймовірно, відбулись вздовж річки Дніпро на півдні України. До них відносяться постійні російські обстріли міста Херсон з артилерії, вогонь ведеться зі східної частини річки Дніпро”, – йдеться у повідомленні.

На думку британських військових, Росія в такий спосіб намагається погіршити моральний дух цивільних і стримувати будь-які українські контратаки через річку. Втім, достеменно не зрозуміло, з якої причини росіяни масового витрачають свої обмеженні запаси боєприпасів у цьому місці.

При цьому зазначається, що 29 січня місцева влада повідомила про загибель ще трьох цивільних у Херсоні, коли два пришвартовані до берега іноземні судна було пошкоджено, що спричинило розлив нафти.

За даними Гештабу, за минулу добу на Херсонському напрямку обстрілів з реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів зазнали райони 21 населеного пункту. 

Нагадаємо, що 26 січня ворог обстріляв Херсонщину 36 разів, а 28 січня – 38 разів, при цьому обстріли велися з артилерії, РСЗВ, мінометів та танків. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.