НАТО проведе навчання щодо ядерного стримування на тлі загроз Путіна

НАТО проведе навчання щодо ядерного стримування на тлі загроз Путіна

Генсекретар НАТО Столтенберг / фото: СтопКор

Щорічне навчання країн НАТО з ядерного стримування відбудеться наступного тижня на тлі неодноразових загроз застосування ядерної зброї з боку президента Росії Володимира Путіна.

Про це під час брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі.

За словами Столтенберга, це звичайні навчання, які НАТО проводить щороку, щоб ядерне стримування було ефективним, надійним та безпечним.

Також він зазначив, що завуальовані загрози застосування ядерної зброї, які озвучує Володимир Путін, є безвідповідальними та небезпечними. Росія знає, що ядерна війна не повинна початися, оскільки перемогти в ній буде неможливо.

Учасниками щорічних навчань “Steadfast Noon” стануть 14 країн, що входять до Північноатлантичного альянсу. Крім цього, в навчаннях регулярно використовуються літаки, які здатні нести ядерні заряди. Звичайні літаки, літаки спостереження та дозаправки також братимуть участь у навчаннях.

Основна мета цих навчань – забезпечити готовність натовської техніки та відповідного персоналу до найгіршого сценарію подальшого розвитку подій, а також створити відчуття безпеки для членів Альянсу.

“НАТО уважно стежить за російськими ядерними силами. Поки що ми не бачимо в них жодних змін, але все одно залишаємось пильними”, – заявив Столтенберг.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.