Насіння соняшнику на посів – як та де обрати

Насіння соняшнику на посів – як та де обрати

Соняшник — це олійна культура, дуже поширена на півдні та сході України. Але використовується вона не лише для отримання соняшникової олії. З цієї агротехнічної культури виготовляють корма для худоби та птахів, використовують для виготовлення різних продуктів, а також у медицині та косметології. А ще це чудовий медонос (тільки не гібридні сорти).

Кожен аграрій знає, щоб отримати гарний врожай, необхідно придбати якісне насіння соняшнику на посівну: відбірне, протравлене, сортове. В залежності від регіону та клімату, мети, що переслідує аграрій, сівозміни та інших факторів можна обрати насіння:

  • Ультрараннє (вегетаційний період рослин близько 100 днів);
  • Ранньостигле (від посівів до збору врожаю 111-110 днів);
  • Середньораннє (період вегетації 115 днів);
  • Середньостиглі (125 дн.).

Але це ще не все, існує дуже багато сортів насіння, що опилюються і гібридів. Одні краще підходять для виготовлення олії та кормів, інші мають попит у харчовій промисловості тощо.

Посівний матеріал — що потрібно знати

Деякі виробники продають вже протравлене насіння соняшнику, тобто обробили спеціальними препаратами, щоб посівний матеріал дав гарні однорідні сходи. Найчастіше насіння протравлюють фунгіцидами (лікарські форми). На жаль, хвороби агротехнологічних культур також розвиваються та пристосовуються до всього. Так, наприклад, одна з найгірших хвороб соняшника — заразиха може знищити всі посіви. Весь врожай піде нанівець і це після того, як фермер витратив купу часу та ресурсів. Ба більше, рослини уражені заразихою є небезпечними й для полів, що поблизу. Тому сьогодні дуже важливо обирати ті сорти, що є стійкими до хвороб, гарно обробляти поля, удобрювати їх, і сподіватися на гарну погоду.

Посівний матеріал має бути однорідним: насінника до насінинки. Бажано купувати насіння яке було зібрано недавно. Чим довше соняшник та й будь-які інша аграрна культура лежить, тим гірші сходи ви отримаєте. Також  будуть корисними і наступні рекомендації:

  • Купуйте посівний матеріал лише у перевірених продавців.
  • Навчіться розбиратися у сортах та їх особливостях.
  • Підготуйте поля до посівної (не можна нехтувати культивацією, жаліти добрива, адже кожен етап прорахований вже до вас).
  • Враховуйте інформацію про рослини-попередники.
  • Запасіться терпінням.

Аграрна справа, мабуть, одна з найризиковіших. Навіть, якщо фермер все зробив досконало, сильний заморозок, повінь чи спека можуть знищити поле. Але потрібно пам’ятати, що якісний посівний матеріал може збільшити врожай у двічі або утричі та обирати лише найкраще.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.