NASA опублікувало вражаюче фото далекої планети

NASA опублікувало вражаюче фото далекої планети

Планета HIP 65426 b / фото: NASA 

За допомогою космічного телескопа Вебба вдалося зробити прямий знімок планети, розташованої за межами Сонячної системи. Вона знаходиться в сузір’ї Центавр і обертається навколо зірки HIP 65426. Планета розташована на відстані 385 світлових років від Землі. HIP 65426 відкрили у 2017 році, але тільки тепер вчені змогли отримати настільки детальний знімок.

Про це повідомляє The Guardian.

Це перший випадок, коли телескоп Вебба зміг отримати прямий знімок екзопланети з максимальним показником деталізації. Звернути увагу варто на те, що гарячий газовий гігант має масу, яка в 5-10 разів більше, ніж маса Юпітера. Внаслідок того, що знімок вчені зробили в інфрачервоному діапазоні, вони змогли приблизно встановити не тільки масу, але ще і температуру екзопланети. Вона досягає позначки в 1300 градусів за Цельсієм.

“Даний знімок став історичним моментом в астрономії. Тепер телескоп Вебба можна використовувати для того, щоб вивчати ті планети, що розташовуються на величезній відстані від Землі та отримувати інформацію щодо їх маси й температури, складу. Екзопланета HIP 65426 b не придатна для життя через занадто високу температуру», розповідає Саша Хінклі з Ексетерського університету, що у Великобританії.

Якщо взяти космічні мірки, то планета досить молода. Її вік не перевищує 10-20 мільйонів років. За рахунок того, що HIP 65426 B дуже молода, вчені зможуть отримати більше інформації про те, як саме виглядали в точно такому ж віці такі планети Сонячної системи, як Сатурн і Юпітер.

Звернути увагу варто на те, що раніше вченим вже вдавалося отримувати прямі зображення екзопланет, але вони не були настільки деталізовані. Фахівці відзначають, що отримати настільки якісні знімки можна виключно в інфрачервоному діапазоні.

Надалі вчені збираються проводити нові спостереження за тими екзопланетами, що знаходяться на великій відстані від Землі. Можливо, за допомогою телескопа Вебба можна отримати зображення небесних тіл, умови на яких підійдуть для життя людей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.