Наприкінці березня жителі Землі побачать в небі рідкісне явище

Наприкінці березня жителі Землі побачать в небі рідкісне явище

Парад планет / фото: pixabay.com

Досить звичним є побачити у нічному небі вирівнювання двох або трьох планет. А ось вишикування в один ряд відразу п’яти планет є цілком рідкісним явищем. Такий парад планет можна буде спостерігати наприкінці цього місяця.

Про це повідомляє Daily Mail.

В медіа зазначається, що 28 березня 2023 року жителі Землі зможуть спостерігати рідкісне явище – вирівнювання одразу п’яти планет Сонячної системи. Під час цього параду планет в одну лінію вишикуються Юпітер, Меркурій, Венера, Уран і Марс.

Вчені стверджують, що наступного вівторка після заходу Сонця всі п’ять планет буде досить добре видно в небі. 

“Дві з найяскравіших планет – Меркурій і Юпітер – буде видно над горизонтом, а Венера, як очікується, сяятиме трохи вище в небі. Щоб побачити Уран – знадобиться бінокль, а Марс має бути видно у вирівнюванні поблизу першої чверті Місяця”, – йдеться у публікації.

За словами Бета Біллера з Единбурзького університету, найлегше в небі можна буде розпізнати Венеру та Юпітер. Ці дві планети вже можна було побачити на близькій відстані одна до одної останні кілька тижнів. 

“Марс трохи тьмяніший, але його все ж таки легко спостерігати неозброєним оком. Якщо хочете побачити Меркурій вам потрібно перебувати в темному місці з чітким оглядом горизонту. Уран не такий яскравий і його найважче побачити – для цього вам знадобиться бінокль або телескоп”, – зазначається у статті.

За словами Біллера вирівнювання п’яти планет – це рідкісне явище. Наприклад, такий парад планет можна було спостерігати у 2022, 2020 та 2016 роках. Минулого року мешканці північної півкулі Землі могли спостерігати за вирівнюванням Меркурія, Венери, Марса, Юпітера та Сатурна.

Очікується, що через місяць Меркурій, Уран, Венера і Марс знову вирівняються в 35-градусному секторі неба. Потім, 24 квітня, відбудеться 40-градусний сектор, у якому Марс, Венера, Уран та Меркурій зберуться разом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.