“Напали, бо хотіли…”: Резніков про причини нападу Росії на Україну

“Напали, бо хотіли…”: Резніков про причини нападу Росії на Україну

Резніков / фото: rbc.ru

Повномасштабне вторгнення в Україну, на думку Кремля, мало відбутися за сценарієм 2014 року, тобто без крові та опору українців. Але щось пішло не так і початковий план Путіна щодо швидкої окупації України зазнав поразки.

На запитання “Чому Росія зважилися на повномасштабну війну проти України?” чимало експертів давало свої відповіді. Своїми міркуваннями на це питання поділився і міністр оборони Олексій Резніков у програмі Дмитра Комарова “Рік. За кадром“.

На думку міністра, в Росії не було об’єктивних причин для нападу, лише хворобливе бажання відновити імперію. Тож цілком імовірно, що керманичі Кремля помилково припустили, що повномасштабне вторгнення в Україну відбуватиметься за сценарієм захоплення й окупації Криму у 2014 році, вважає Резніков.

Він зауважив, що війна почалася через те, що в Росії є кілька хворих людей, котрі вважають, що “відновлення імперії – це запис в книзі років століть, це велич якась”.

“Замість того, щоб думати, як нагодувати свій народ, аби він краще жив, вони вирішили що “відновлення імперії” – це їхнє покликання”, – зауважив міністр оборони.

Резніков вважає, що українців росіяни сприймають дещо спотворено після відомих подій лютого-березня 2014 року. В той час анексія Криму проходила без масового спротиву місцевого населення. 

“Якби ми тоді чинили опір, можливо, не було б зараз цього вторгнення”, – припускає Резніков і водночас додає, що тоді “Збройні сили України були не готові чинити опір  російській армії”. 

“Ба більше, навіть західні партнери сказали б тоді не чинити опір і здаватись. Це було складне рішення для тих, хто був тоді при владі”, – вважає міністр.

Віддавши Крим без бою Росії майже 9 років назад, Україна отримала час на підготовку до звільнення окупованих територій від рашистів.

“Але ми зараз з вами кров’ю платимо за нашу Незалежність, ми її оплачуємо на покоління вперед”, – визнав міністр.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.