Наближається парад п’яти планет: коли та як побачити

Наближається парад п’яти планет: коли та як побачити

Парад планет в 2023 году/ фото: 5 канал

У січні 2023 року українці зможуть стати свідками рідкісного космічного явища. Йдеться про парад 5 планет. Його можна спостерігати неозброєним оком. Парад розпочнеться 18 січня і триватиме до 25. Почався рік дуже незвично, спочатку всі спостерігали за кометою, а потім відразу ще одне цікаве явище.

Про це повідомляє Space.

Парад планет — це астрономічне явище, при якому планети наближаються одна до одної в екліптичній площині з градусом відхилення не більше 200-300. Вони знаходяться на одній лінії та можуть закривати одна одну частково або повністю. Також Сонце може бути заховано за планетою при такому “параді”. При цьому термін абсолютно не науковий. Астрономи так кажуть, щоб було зрозуміло простим людям і щоб популяризувати таке явище.

Отже, відомо, що, починаючи з 18 січня українці зможуть побачити Венеру і Сатурн разом. Це буде дуже помітно на заході сонця низько над горизонтом. Астрономи дають підказку:”дивитися необхідно на південний захід”.

Вже 22 січня ці дві планети будуть з’єднані, що на науковому називається “однакове пряме сходження”. 25 січня вже через пів години після заходу Сонця Місяць буде над Сатурном і Венерою, і всього на 1 градус відхилитися від Юпітера.

Це явище отримало назву “парад п’яти планет”. Значить, 5 небесних об’єктів будуть вишикувані в ряд, і їх можна буде побачити. Це такі планети Сонячної системи, як Марс, Юпітер, Сатурн, Венера і Меркурій.

Зазвичай їх і так видно, але можливість спостерігати за ними в одну ніч випадає вкрай рідко. Особливо важко встежити за Меркурієм. Річ у тому, що він дуже близько розташований до Сонця. При наявності бінокля або простенького телескопа можна буде поспостерігати за планетами в будь-який із зазначених вище днів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.