На Сонці з’явилися гігантські темні плями

На Сонці з’явилися гігантські темні плями

Гігантські плями на Сонці / фото: Space.com

Вчені зафіксували появу двох великих груп сонячних плям на поверхні Сонця. Частина мають настільки великий розмір, що можуть цілком поглинути Землю. Групи плям були названі AR2993 та AR2994. У той же час є ще одна група, яка на сьогоднішній день залишається прихованою від людських очей. Ці плями спровокували неймовірно сильні виверження, які лише кілька днів тому минули Землю і попрямували далі в космічний простір.

Про це повідомляє Live Science.

У кожну групу входить кілька сонячних плям величезного розміру, що перевищує розміри нашої планети. Їхня поява відбувається тоді, коли починається 11-річний сонячний цикл. Варто відзначити, що кожен новий цикл має певні періоди як мінімальної, так і максимальної сонячної активності. Чим більше на поверхні Сонця присутні плями, тим більше відбуватиметься сонячних спалахів.

Наразі Сонце почало проходити вже 25-й цикл. Воно ще не встигло досягти своєї максимальної активності, тому вчені заявляють про те, що на його поверхні з’явиться багато нових плям. Відповідно, вони спровокують виникнення спалахів, які відрізнятимуться між собою показниками потужності.

Дін Песнелл із Центру космічних польотів NASA імені Годдарда зазначив, що у наступні кілька років з’явиться багато дуже великих плям і те, що ми можемо бачити сьогодні – не межа можливостей Сонця.

У 2024-2025 році Сонце досягне піку сонячної активності. Це призведе не тільки до появи красивих північних сяйв, а й до виникнення потужних геомагнітних бур. У свою чергу, через це можуть почати гірше функціонувати супутники, електричні мережі, постраждати можуть навіть ті астронавти, які знаходяться у відкритому космосі.

17 квітня плями, розташовані в невидимій, але активній області Сонця, спровокували неймовірно сильний спалах класу Х1.1. Завдяки тому, що цей потік пройшов повз нашу планету, він не завдав нікому жодної шкоди. Варто зазначити, що спалахи класу Х прийнято вважати найбільш потужними.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.