На скільки корисно пити каву з молоком

На скільки корисно пити каву з молоком

Кава з молоком / фото: pixabay.com

Виявилося, що кава з молоком — це не тільки смачно, але і корисно. Вчені довели, що таке поєднання цих двох продуктів дає протизапальний ефект. Так само поліпшуються антиоксидантні властивості напою.

Про це повідомляє Food Chemistry и Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Як з’ясувалося, кава з молоком — це не тільки смачно, але і корисно. Є звичайно невеликий недолік у такого міксу. Справа в тому, що у деяких людей непереносимість лактази (речовина, яка міститься в коров’ячому молоці).

У гарячій каві молочні білки утворюють зв’язки з поліфенолами, тим самим підсилюють їх антиоксидантні властивості. Такий напій здатний послаблювати запальні процеси в організмі.

Однак варто пам’ятати, що кава корисна в помірних кількостях. Як тільки людина починає її вживати у величезній кількості, напій тут же стає шкідливим: згубно впливає на серцево-судинну систему, робить людину дратівливою і тд.

Досліджували вплив кави з молоком на організм вчені з Копенгагенського університету. Вони зробили акцент на поліфенолах у своїх дослідженнях. Це сполуки, до яких відносяться рослинні пігменти і біологічно активні речовини.

Поліфеноли корисні для людини, їх використовують в харчовій індустрії. Вони містяться в різних харчових продуктах, і в каві. Їх використовують в якості природних барвників і консервантів.

Кавова кислота СА — це теж поліфенол, його похідні CGA також відносяться до цієї групи речовин. Ось вчені і подивилися, як поліфеноли з кави зв’язуються з білками з молока, і чи небезпечно це для здоров’я. 

У каві з молоком утворюються СА-Суѕ і CGA-Cys поліфеноли. Вони і впливають позитивно на поведінку імунних клітин організму. У клітинній культурі макрофагів, вирощеної в пробірці, вчені штучно створювали запалення і обробляли їх кавовими поліфенолами. Досліди показали, що після обробки імунні клітини ставали в два рази сильніше. Тому, можна сміливо пити капучино і лате. Вони не тільки допомагають прокинутися, але і зміцнюють імунітет.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.