На острові Сардинія знайшли дивне поховання жінки

На острові Сардинія знайшли дивне поховання жінки

Розкопки на острові Сардинія / фото: Live Science

Дивне і незрозуміле поховання знайшли на Сардинії. Археологів здивувало положення останків. Швидше за все цю людину вбили цвяхом. Інакше, як пояснити його сліди в черепі?

Про це повідомляє Live Science.

Поховання виявлено в некрополі Монте-Луна, що в південній частині Сардинії. Тут ховали пунійців ще в другому столітті до нашої ери. Археологи не тільки ведуть розкопки. Часто, при виявленні людських останків їм потрібно бути трохи детективами. Це дає можливість бачити повну картину: ким була людина за життя, як померла і була похована тощо.

Так сталося і цього разу, коли на Сардинії знайшли дивне поховання, якому понад 2000 років. Труп був похований обличчям вниз, а в черепі був слід від цвяха.

З приводу смерті є кілька припущень:

1) людина померла від ЧМТ;

2) людина померла від епілепсії;

Якщо причина смерті — ЧМТ, швидше за все жертва загинула в бійці. Хтось взяв перше, що потрапило в руку і встромив в голову людини. Якщо причина смерті хвороба, то на черепі сліди від трепанації. 

Трепанації проводили ще в Стародавньому Єгипті, хоча наскільки вони були успішними, ми не знаємо.

Другу версію смерті підтверджує і той факт, що труп був похований обличчям вниз. У далекому минулому, коли люди вірили в злих духів, вони для свого захисту, робили різні ритуали. У такий спосіб ховали, щоб “злий дух” не вибрався назовні й не почав заражати інших.

Це сьогодні відомо, що епілепсія не передається іншим людям. А дві тисячі років тому медицина була дуже примітивною. Не було антибіотиків, люди вмирали від звичайних інфекцій і переломів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.