На Нептуні зафіксували незрозумілі стрибки температури

На Нептуні зафіксували незрозумілі стрибки температури

Нептун / фото: pixabay.com

Вчені з Лестерського університету, що у Великій Британії, зафіксували те, що на Нептуні за останні 20 років відбувалася неодноразова зміна температури. Раніше вчені навіть не думали, що може статися щось подібне.

Про це повідомляє SciTechDaily.

Команда експертів, якими керували дослідники з Університету Лестера, провели аналіз теплових інфрачервоних зображень Нептуна, отриманих за допомогою як наземних, так і космічних телескопів. Їм вдалося вперше за весь час вивчення космічного простору отримати настільки повну картинку того, які саме температурні зміни відбувалися в атмосфері планети.

Чергове дослідження продемонструвало те, що з 2003 по 2018 рік у верхньому шарі атмосфери Нептуна (в стратосфері), розташованому при цьому над активним погодним шаром, температура стала нижчою майже на 8 градусів за Цельсієм. Це відкриття стало несподіванкою для вчених, адже дослідження проводилося саме тоді, коли на далекій планеті було літо. Відповідно, температура повинна ставати вищою, а не нижче.

Майкл Роман із Лестерського університету зазначив, що на Нептуні також присутні сезони. Планеті потрібно 165 років для того, щоб зробити повністю оберт навколо Сонця. Сезони у цьому разі змінюються неймовірно повільно, а тривалість кожного становить трохи більше, ніж 40 років. Водночас дані показали, що у 2018-2020 роках на Південному полюсі Нептуна температура збільшилася на 11 градусів. Така зміна вважається досить різкою і раніше фахівці не стикалися ні з чим подібною.

На сьогоднішній день експерти не можуть відповісти, що саме стало причиною таких серйозних температурних стрибків. Можливо, причиною є те, що хімічний склад атмосфери планети змінюється залежно від сезону. Крім того, може впливати зміна погоди або навіть початок 11-річного циклу сонячної активності. Варто зазначити, що деякий час тому пропонувалась теорія щодо того, що рівень сонячної активності може позначатися на видимій яскравості Нептуна. Тому вони припустили, що активність Сонця також може впливати і на температуру на планеті.

Раніше ми писали, що в Індії впали уламки китайської космічної ракети. Уламки, ймовірно, китайської ракети Чанчжен-3В, впали на два індійські села, які розташовуються в штаті Махарашта. Його столиця – це досить велике місто Мумбаї. Космічна ракета була запущена китайськими фахівцями до космосу ще наприкінці минулої зими. Падіння уламків нікого не поранило і нічого не зруйнувало.

А також, що вчені розповіли, чому Земля не ідеально кругла. Якщо взяти в руки неймовірно велику вимірювальну стрічку, розташувати її в самому центрі нашої планети і почати рухатися до найвищої вершини на Землі, то опинитися поруч із горою Еверест не вийшло б. Найбільш висока вершина розташовуватиметься в Еквадорі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.