На МКС призупинили вихід астронавтів у відкритий космос

На МКС призупинили вихід астронавтів у відкритий космос

Астронавт у відкритому космосі / фото: hromadske.ua

NASA на деякий час зупинило вихід астронавтів, що знаходяться на МКС, у відкритий космос. Причиною цього є те, що було зафіксовано попадання води в шоломи використовуваних астронавтами скафандрів. Сталося це тоді, коли вони перебували у відкритому космосі поза МКС. На сьогоднішній день НАСА проводить розслідування інциденту. Варто зазначити, що востаннє проблема сталася з тим екіпажем, який уже встиг повернутись на Землю.

Про це повідомляє Gizmodo.

NASA все ще використовує старі скафандри. Їм приблизно 40 років. У 2013 році вперше зафіксували потрапляння води всередину обмундирування астронавта. Сталося це безпосередньо під час його виходу у відкритий космос. Лука Пармітано перед поверненням тоді на Землю залишив повідомлення про те, що всередині його скафандра виявилося майже півтора літри води. Внаслідок цього довелося раніше встановленого часу закінчити вихід у відкритий космічний простір.

«Спочатку вода потрапила у навушники, і я злякався, що можу залишитися без зв’язку. Після цього передня частина шолома вкрилася вологою. Коли я летів назад на станцію, вода була навіть у мене в носі», – говорив астронавт із Італії.

Другий випадок зафіксували у 2015 році. Тоді у своєму шоломі воду помітив Террі Вертс. Про черговий випадок фахівці повідомили наприкінці березня цього року. Матіас Маурер та Раджа Чарі займалися на МКС ремонтними роботами. Наприкінці виходу у відкритий космос, тривалість якого становила 7 годин, було помічено скупчення води у шоломі. Інформація про це відразу ж була передана на Землю, але фахівці НАСА зазначили, що подібне не загрожує життю космонавта.

Так, як вода стала частіше потрапляти в шоломи скафандрів, було вирішено на якийсь час зупинити вихід у відкритий космос. Фахівці НАСА стурбовані тим, що відбувається, і вважають, що скафандри настав час міняти на сучасні моделі, адже старе обмундирування може становити загрозу для життів астронавтів. При цьому для заміни скафандрів немає достатньої кількості фінансування і ще раніше термін їх експлуатації продовжено до 2028 року.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.