На Марсі знайшли район, де є всі умови для розвитку життя

На Марсі знайшли район, де є всі умови для розвитку життя

На Марсі знайшли сприятливий для життя район / фото: psi.edu

Вчені з Інституту планетарних наук спромоглися виявити на Марсі сліди проточної води. Саме вона є основною умовою для того, щоб могло повноцінно існувати життя. Результати проведеного дослідження було опубліковано у науковому журналі Icarus. Керувала цим дослідженням Кетрін Вейц.

Про це повідомляє Planetary Science Institute.

Планетологи описали той район, який протягом багатьох мільйонів років неодноразово ставав придатним для розвитку життя. Звернути увагу варто на те, що черговий такий період закінчився нещодавно. В даному випадку йдеться про район, який отримав назву Margaritifer Terra. Якийсь час тому фахівці знайшли поклади глинистих відкладень. У ході чергового дослідження їх ретельно проаналізували.

«Наявність глини говорить про те, що може бути сприятливе для життя середовище. Причиною цього є те, що саме глини протягом тривалого часу та в умовах нейтрального рН залишаються максимально стабільними. У них може бути вода. При цьому решта мінералів випаровується набагато повільніше», – каже Вейц.

Фахівці практично повністю створили історію того, як на Червоній планеті у вказаному районі була присутня проточна вода. Вони підрахували, що з’явитися там вона могла близько 3,8 мільйонів років тому. Вейц зазначила, що зникла вона з поверхні Марса близько 2,5 мільйонів років тому. Якщо зважати на космічні мірки, то це сталося не так давно.

Під час дослідження вчені скористалися результатами наукового експерименту НАСА, які візуалізували фото з високою роздільною здатністю HiRISE. Для отримання їх використовувалися камера CTX, а також розвідувальний спектрометр CRISM. Вони знаходяться на борту спеціального космічного апарату Mars Reconnaissance Orbiter.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.