На Марсі виявили шматок фольги, що застряг між камінням

На Марсі виявили шматок фольги, що застряг між камінням

Шматок фольги на Марсі / фото: NASA/JPL-Caltech/ASU

Марсохід NASA Perseverance з кінця зими минулого року займається дослідженням поверхні Червоної планети. Протягом цього часу робляться численні відкриття, деякі  привертають увагу багатьох фахівців у світі. Вкотре марсохід займався дослідженням кратера Езеро, де було зафіксовано невеликий шматочок блискучого матеріалу. Він застряг між двома досить великими каменями.

Про це повідомляє Space.com.

Виявлене апаратом сміття не є характерним для Марса. Більшість вчених впевнені, що Perseverance приніс його з нашої планети.

«Нашою командою було помічено щось дуже цікаве. Ми побачили шматок термоізоляції, яка входила в посадкову систему, що дозволило Perseverance зробити успішну посадку на поверхню Червоної планети», – про це повідомили у Twitter члени команди Perseverance.

Виявлений пристроєм шматок фольги насправді є частиною термоковдри, яка потрібна для того, щоб можна було контролювати температуру. Цікавим моментом стало те, що його виявили приблизно на відстані 2 кілометрів від того місця, де відбулася посадка Perseverance.

Співробітники НАСА припускають, що він міг спочатку впасти у віддалений регіон або його туди приніс вітер з місця посадки марсохода. Фахівці говорять, що це далеко не вперше, коли апарат фіксує незначні частини земного спорядження. Буквально недавно за допомогою вертольота Ingenuity вдалося сфотографувати захисний корпус Perseverance, роздертий на шматочки. Через деякий час вже марсохід передав знімок, на якому видно частину його парашута. З його допомогою пристрій спустився на поверхню Марса.

Фахівці наголосили на тому, що знімки такого типу дуже корисні, адже з їх допомогою можна оцінити те, в якому стані знаходиться обладнання після посадки. Це дозволить надалі ретельніше підійти до розробки марсіанських місій, щоб вони були максимально успішними.

Марсохід Perseverance займається дослідженням поверхні Марса для того, щоб знайти ознаки стародавнього життя. Додатково проводиться збір зразків ґрунту, щоб надалі їх відправити на Землю. Вчені неодноразово говорили про те, що в кратері Єзеро раніше було величезне озеро, а також дельта річки. Там цілком могло бути життя і тому цей регіон досліджується особливо ретельно.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.