На кільцях Сатурна з’явилися загадкові плями

Загадкові плями на кільцях Сатурна / фото: Daily Mail
Найнезвичайніша планета Сонячної системи — це Сатурн зі своїми незвичайними кільцями. Шість кілець навколо нього мають свій особливий колір, у них неоднорідна щільність і розміри. І тепер на них з’явилися незрозумілі плями. Чи загрожують вони кільцям повним зникненням?
Про це повідомляє ScienceAlert.
Перші плями були помічені астрономами на кільцях кілька десятиліть тому. Астрономи пильно продовжували стежити за ними весь цей час. І ось, виявилося, що їх кількість збільшилася. Деякі вчені стурбовані тим, що з часом кільця зникнуть назавжди, і планета втратить свою родзинку.
Самі кільця з’явилися відносно недавно за астрономічними мірками (від 10 до 100 млн років тому). Кожне з них отримало свою назву (латинську букву).
Дослідники з NASA розвіяли всі міфи. Вони розповіли, що таке явище “сезонне” і проявляється час від часу. Іноді плям більше, іноді менше, але вони завжди зникають і з’являються. Це називається “сезон спиць”.
На цій планеті теж є пори року і вони чергуються, тільки істотно відрізняються від наших сезонів. Сам Сатурн — це газовий гігант. У планети є осьовий нахил, як і у Землі, тільки він трохи більше і дорівнює 26 градусам.
Через цей нахил на планеті також існують сезони, є рівнодення, сонцестояння. Один рік на Сатурні триває як 29 земних. Виходить, що один сезон триває приблизно 7 років. Спостереження показали, що плями з’являються перед рівноденням на Сатурні.
Вчені прорахували час і кажуть, що наступне рівнодення відбудеться у 2025 році. Плями з’являються приблизно за 4 земних роки. Так що кільця нікуди не зникнуть і будуть ще довго радувати нас своєю красою.
Вчені знайшли чорну діру, що тікає з галактики