На Евересті знайшли сліди ДНК тварин, яких там не повинно бути

На Евересті знайшли сліди ДНК тварин, яких там не повинно бути

На Евересті знайшли сліди ДНК собаки та курки / фото: freepik.com

Біологи деякий час назад взяли проби води в струмках і ставках, що на Евересті для того, щоб отримати більше нової інформації щодо біорізноманіття, яке там може бути. В результаті досліджень вони змогли виявити сліди ДНК різних живих істот.

Про це повідомляє EurekAlert.

Вчені провели аналіз приблизно 20 літрів води. У цій кількості зразків було ідентифіковано організми, які належать до 187 таксономічних груп. Звернути увагу варто на те, що це не більше 16% від усіх відомих науці рядів та порядків на нашій планеті.

Біологам вдалося встановити наявність слідів тихоходок і коловерток. Ці тварини невеликого розміру, які здатні виживати в найбільш екстремальних умовах. Крім того, був виявлений тибетський улар – це гірська індичка, що проживає в гімалайському національному парку «Сагарматха». Звернути увагу варто на те, що були виявлені сліди тих тварин, яких на Евересті точно не повинно було бути. Цими істотами виявились домашня собака і курка. Вчені заявили, що це є відмінна демонстрація того, як людська діяльність може вплинути на навколишнє середовище.

Екологічна ДНК являє собою ДНК, яка збирається з самих різних зразків, взятих у навколишньому середовищі. Це може бути вода, ґрунт, а іноді навіть повітря. До числа еДНК не відносять проби, які беруться в якогось конкретного організму. Цікавим є те, що коли відбувається взаємодія тварин з навколишнім середовищем, то поступово навколо них починає накопичуватися у великій кількості ДНК.

Для збору еДНК фахівці використовують герметичний картридж, з встановленим в ньому фільтром, здатним вловлювати виключно генетичний матеріал. Надалі вже в лабораторії проводиться аналіз шляхом застосування метабаркодування ДНК. Можуть використовуватися й інші сучасні методи секвенування. Сьогодні товариство охорони дикої природи активно використовує еДНК для того, щоб знайти нові й дуже рідкісні види тварин.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.