На дні Тихого океану знайшли невідомих науці істот

На дні Тихого океану знайшли невідомих науці істот

 Океанологи знайшли невідомих науці істот  / фото: SE7EN.ws

На дні Тихого океану вчені виявили невідомих науці істот, які у величезній кількості можуть поглинати вуглець. Ці біологічні поглиначі здатні без проблем вловлювати вуглекислий газ, який у великій кількості перебуває в атмосфері нашої планети. Проведене дослідження продемонструвало, що найбільше представників цього нового виду знаходиться поруч із полюсами Землі.

Про це повідомляє Gizmodo.

Виявлені організми відіграють важливу роль в океанічному вуглецевому циклі. Варто зазначити, що газ із атмосфери потрапляє на дно океанів, де може перебувати протягом мільйонів років. Планктон та деякі інші види організмів здатні поглинати вуглекислий газ лише у верхніх шарах, а потім переносять його у своїх тілах на дно океану. Відбувається таке після того, як планктон вмирає і починає поступово опускатися на дно.

Команда експертів із різних країн встановила під час нового дослідження, що на величезній глибині присутні організми, які можуть накопичувати той вуглець, що надходить безпосередньо з атмосфери планети. Коломбан де Варгас із Національного центру наукових досліджень у Франції зазначив, що вони вперше зіштовхнулися з подібними істотами, які відіграють таку важливу роль.

Додатково було проведено аналіз відкладень із різних частин океанічного дна, і навіть тієї ДНК, що у них перебувала. Їм вдалося з’ясувати, що приблизно дві-три форми життя, які були представлені саме в ДНК, є насправді невідомими організмами. Також було виявлено планктон, здатний накопичувати вуглець. Найбільш активним цей процес є у безпосередній близькості від полюсів планети.

Експерти зазначили, що океан здатний поглинути приблизно 40% вуглекислого газу, що виробляється людством. Проведене дослідження дозволило ще раз довести те, що морська екосистема відіграє важливу роль у утилізації вуглецю. У зв’язку з цим потрібно докладати максимальної кількості зусиль для того, щоб можна було краще вивчити морських жителів.

Раніше ми писали, що марсохід Curiosity знайшов на Марсі дивний камінь. Пол Скотт Андерсон виклав на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter знімок, на якому зображений камінь дивної форми. Вчений його виявив під час дослідження спеціального архіву.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.