На дні Тихого океану знайшли вимощену дорогу

На дні Тихого океану знайшли вимощену дорогу

Дорога з цегли / фото: Science Alert

На глибині приблизно 1000 метрів в Тихому океані знайшли, вимощену жовтою цеглою, дорогу. Її виявили під час експедиції. Масштабне дослідження проводили до глибоководного хребта Ліліуокалані, що на півночі від Гавайських островів.

Про це повідомляє Science Alert.

Ліліуокалані знаходиться на території морського пам’ятника Папаханаумоукакеа. Це один з найбільших заповідних парків, які сьогодні існують у світі. Він більший, ніж усі національні парки США. Вся його територія вважається маловивченою. Вчені кажуть, що дослідили не більше 3% від усієї території. Дно вивчати набагато важче ніж сушу, тому роботи проходять дуже повільно.

Експедицію проводили на судні “Наутілус”. Група експедиторів під час одного з чергових занурень виявила дорогу з жовтої цегли. Занурення було знято на камеру, коли переглядаєш дивовижне відео, складається враження, що ця стежка, ніби веде в Атлантиду. Ці кадри могли б стати суперсценою для якогось голлівудського фільму.

На відео також відображені непідробні емоції дослідників: захоплення, милування, радість від побаченого. Цю чарівну дорогу знайшли на вершині підводної гори Нутка. Мільйони років тому, коли тут була суша, біля підніжжя гори розташовувалося озеро. Сьогодні все покрито водами Тихого океану. Саме дно колись красивої водойми виглядає як суха запечена кірка.

Вчені кажуть, що це не жовта цегла. Так, її чітко видно, але це всього лише обман. Насправді тут колись розкололася вулканічна порода і те, що вийшло нагадує цеглинки. До того ж вода спотворює картинку, від цього і створюється ілюзія. Але на дні ще дуже багато дивовижних місць.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.