На дні Боденського озера знайшли сліди давньої цивілізації

На дні Боденського озера знайшли сліди давньої цивілізації

Дно Боденського озера / фото: IFLScience

Археологам вдалося знайти сліди стародавньої цивілізації на дні льодовикового озера. Водойма знаходиться між трьома країнами: Німеччина, Швейцарія та Англія. Згідно з дослідженнями, в цій місцевості 5500 років назад проживали люди.

Про це повідомляє Tech Times.

Археологи кажуть, що тут проживали люди епохи неоліту. Виявлена підводна стежка серед нагромаджених каменів і гірських порід простягається по дну озера на кілометри. Вперше величезні піраміди з каменів були помічені дайверами ще у 2015 році. Детальне вивчення споруд наштовхнуло археологів на думку, що тут колись дуже давно проживала стародавня цивілізація.

Сьогодні відомо про 170 “пірамід”, що вибудовані в ряд. Кожна пронумерована і вивчається окремо. Наприклад, піраміда № 5, її вивчали кілька років поспіль. Вони знаходяться в південно-західній частині Боденського озера на мілководді. Урс Лейцингер з командою археологів з музею археології Тургау зібрали величезну кількість доказів, що підтверджують той факт, що їх створили стародавні люди.

Споруди в ширину досягають кілька десятків футів і у висоту до 6 футів. На їх спорудження пішло дуже багато часу. Площа об’єкта 10 км, і його історія оповита таємницею.

Йшов час, в результаті кліматичних змін, місцевість затопило водою, утворилося озеро. Цілком можливо, що тисячоліття тому місцевість, де будували споруди, була звичайним берегом. В результаті рясних опадів в Альпійських горах, вода скупчилася в цій місцевості у величезній кількості.

Дослідники брали зразки кернів відкладень і матеріалів з кам’яних споруд. Детальний аналіз показав, що їм 5,5 тисячі років. На сьогодні вчені продовжують вивчати камені, щоб отримати більше інформації. Також археологів цікавить, як люди, не маючи сучасних знарядь праці, створювати такі піраміди з кам’яних брил.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.