На Алясці прокидається вулкан, який спав 900 років

На Алясці прокидається вулкан, який спав 900 років

Аляска / фото: pixabay.com

На Алясці вченим не дає спокою область під горою Еджком. За допомогою обсерваторії вулканів Аляски вони виявили ознаки вулканічної активності під нею. Експерти відзначають, що магма вже піднялася на 10 000 метрів.

Про це повідомляє Sci Tech Daily.

Гора Еджком розташована на острові Крузоф, що в західній частині Сітка-Саунд, Аляска США. Цей вулкан згас приблизно 800-900 років тому. Активність в цій області помітили зовсім недавно, у 2022 році. Зараз за цим вулканом пильно стежать. Вчені кажуть, що рівень магми всього за кілька днів піднявся на 9,6 км. Ця магма рухається вгору через земну кору з глибини трохи більше ніж 19 км. Фактично половину шляху вона вже подолала.

Для спостережень за вулканічною активністю використовували новітній метод, який був спеціально розроблений для Аляски. Раніше на подібне дослідження йшли місяці роботи, а сьогодні необхідно всього пару тижнів. Отримуючи дані з супутника, вчені вибудували математичну модель. До уваги також брали інформацію про землетруси в цьому штаті й про деформації поверхні.

Професор геодезії університету Аляски у Фербеску Ронні Гралентін зазначає, що такі процеси часто відбуваються в цьому штаті. Але активність в районі Еджкома вкрай незвичайна, оскільки мова йде про сплячий вулкан. Щобільше, він був сплячим останні 900 років.

Перший ряд землетрусів у цьому районі був зафіксований у квітні 2022 року. З тої пори час від часу тут фіксують деформацію ґрунту та інші зміни, що свідчать про вулканічну активність.

Магма може досягти верхньої камери через вертикальний канал, але вийти назовні не зможе. Річ у тім, що у верхній камері знаходиться товстий шар магми, який скупчився тут раніше. Але точно передбачити результат подій неможливо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.