МОЗ України оприлюднило алгоритм йодної профілактики

МОЗ України оприлюднило алгоритм йодної профілактики

Алгоритм йодної профілактики від МОЗ  / фото: freepik.com

Окупанти продовжують загрожувати країні вибухом ЗАЕС, тому Міністерство охорони здоров’я України надало інструкцію щодо того, якими мають бути дії кожної людини у разі радіаційної небезпеки. Найбільше інформації було надано про йодну профілактику.

У Міністерстві охорони здоров’я звернули увагу на те, що абсолютно кожен українець повинен знати, як діяти у такій небезпечній ситуації. Причиною цього є те, що Росія настільки непередбачувана, що може піти на все, що завгодно, і радіаційна катастрофа не є винятком.

Йодна профілактика повинна проводитися виключно після того, як надійшов сигнал про радіаційну небезпеку. Якщо катастрофи не вийде уникнути, то в обов’язковому порядку необхідно прийняти калій йодид.

Засіб приймається не більше, ніж за 6 годин до того, як наблизиться радіоактивна хмара. Потім ще протягом шести годин вже після надходження хмари. Не бажано приймати препарат через добу.

Для новонароджених дітей і віком до 1 місяця потрібно не більше 16 мг речовини, для дітей до трьох років дозування збільшено у два рази. Дітям до 12 років буде достатньо 62 міліграми. Після 12 років та дорослим до 40 років, вагітним, годуючим матерям потрібно 125 мг калію йодиду. Тим, кому виповнилося понад 40 років, як правило, препарат не призначають.

При цьому в МОЗ особливу увагу звернули на те, що приймати необхідно калій йодид, а не розчин Люголя або ж спиртовий розчин йоду. Останні два засоби не принесуть потрібного результату і навіть можуть нашкодити.

Окупанти взяли ще у березні під свій контроль найбільшу атомну станцію на території Європи, яка знаходиться в Запорізькій області. Починаючи з 5 серпня ЗАЕС регулярно піддається обстрілам, тому ризик радіаційної катастрофи неймовірно великий. Територію АЕС росіяни замінували.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.