МОЗ оцінило ризик поширення віспи мавп в Україні

МОЗ оцінило ризик поширення віспи мавп в Україні

Віспа мавп / фото: ВВС

Ігор Кузін, який обіймає посаду заступника міністра охорони здоров’я, зробив заяву щодо того, що ризик поширення віспи мавп на території України мінімальний. Також він розповів про те, які саме особливості має це захворювання.

Про це повідомляє МОЗ.

«Шанси на те, що віспа мавп поширюватиметься на території України зовсім невеликі. На сьогоднішній день у країнах ЄС всього зафіксовано 258 випадків, до яких увійшли і ті, які ще не були офіційно підтверджені. Україна ж не є країною, звідки багато людей подорожують до Африки. При цьому вірус відрізняється своєю стабільністю, мутує дуже повільно, якщо порівнювати з коронавірусом. Хорошою новиною є те, що віспа мавп протікає переважно легко», – каже головний державний санітарний лікар.

Незважаючи на мінімальні ризики поширення мавпячої віспи, медики все ж таки отримали вказівки щодо того, як можна швидко діагностувати хворобу та як правильно її лікувати. На сьогоднішній день фахівці уважно стежать за ситуацією. У країні ще не було зафіксовано жодного випадку зараження. Зазначається, що захворіти можна тільки в тому випадку, якщо був дійсно тривалий контакт з інфікованою раніше людиною. Через те, що в Україні практично повністю відсутні туристичні маршрути через війну з Російською Федерацією, подібний контакт є малоймовірним.

Ігор Кузін додав, що українці, які повертаються з інших країн в Україну, не становлять жодної загрози. Причиною цього є те, що у кожній державі ефективно функціонує система епідеміологічного нагляду. Кожен новий випадок віспи мавп ретельно розслідується, обов’язково встановлюються контактні особи. Якщо буде встановлено, що українець довгий час контактував із зараженим або ж і сам захворів, то він не зможе покинути країну свого перебування доти, доки повністю не вилікується.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.