Молот Тора: у Швеції знайшли унікальний стародавній амулет

Молот Тора: у Швеції знайшли унікальний стародавній амулет

Амулет “молот Тора” / фото: Ancient Origins

Деякий час назад в Ісбю (Швеція) проводилися археологічні розкопки. Дослідники змогли зробити вельми цікаве відкриття — вони виявили унікальний амулет, який одержав назву «молот Тора».

Про це повідомляє Ancient Origins.

Досить тоненький амулет, що має форму молота, був виготовлений зі свинцю приблизно в 10 столітті. Довжина виробу становить приблизно 3 см. У верхній частині оберіга присутній маленький отвір, через який продівали пряжу чи мотузку. Археологи припустили, що цей молот багато століть тому могли носити на шиї, як захисний амулет.

Молот Тора на сьогодні вважають єдиним у своєму роді. Раніше в окрузі Халланд не знаходили нічого подібного. Вчені говорять про те, що цей амулет скоріш усього носили безпосередньо за часів релігійного перехідного періоду. Тоді місцеві жителі ще тільки починали християнізуватися. Можливо, люди не хотіли повністю розлучатися зі своїми скандинавськими богами після того, як на територію Скандинавії прийшло християнство.

Більшість фахівців припускають, що практично 1000 років тому якийсь Вікінг був дуже проти християнства. Саме тому він носив для власного захисту амулет. Така «оборона» йому була потрібна не від демонів, а від християн, хоча це й може здатися дуже смішним. Звернути увагу варто на те, що для вікінгів, які впродовж багатьох століть поклонялися величезному пантеону давньоскандинавських божеств, «єдиний бог» християн був чимось блюзнірським.

На місці археологічних розкопок також було виявлено досить багато старовинних монет, які датуються давньоримським періодом. Частина з них була виготовлена в ранньому залізному столітті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.