Мобілізація в Україні: з якими хворобами не беруть до армії

Мобілізація в Україні: з якими хворобами не беруть до армії

Мобілізація в Україні / фото: 5 канал

Згідно з законодавством, існує перелік захворювань, з якими люди можуть бути визнані непридатними до служби навіть у воєнний час і виключені з військового обліку. Кого ж можуть тимчасово або довічно звільнити від військової служби під час дії військового стану?

Повний перелік хвороб, які дають право призовнику звільнитися від служби в армії міститься в Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, а також у Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“, повідомляють Новини Планети.

Зокрема, від призову та військової служби  звільняються громадяни, які мають важкі патології, серед яких: відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія та інші.

Не підлягають мобілізації особи, які страждають на стійку, повну глухоту на обидва вуха або глухонімоту, що мають виражені вестибулярно-вегетативні порушення, які супроводжуються виникненням симптомів хвороби Меньєра.

Непридатними для мобілізації вважаються особи, які страждають на стійкі розлади психіки, особи з важкою формою розумової відсталості. Решта можуть бути покликані за рішенням ВЛК.

До служби в лавах ЗСУ не допускаються ті, у кого виявлені захворювання, що передаються статевим шляхом, але тільки до того моменту, поки людина не пройде лікування. 

Непридатними у мирний та воєнний час вважаються ті, хто страждає на захворювання системи кровообігу (інфаркт, інсульт, ішемічна хвороба серця та ін.), особи з онкологічними захворюваннями, які мають встановлений невиліковний діагноз, хворі на туберкульоз та інші.

Умовно не придатними у воєнний час вважаються ті, хто має дефекти очей та повік, орбіт, що супроводжуються вираженим порушенням рухових або зорових функцій на обох очах. Якщо ж патологія не супроводжується зниженням зору або порушенням рухової функції зорового апарату, то особа вважається придатною до служби в армії не тільки у військовий, але й мирний час.

Мобілізовані, які визнані обмежено придатними, можуть служити в установах та навчальних закладах Міністерства оборони, в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, в інших небойових підрозділах.

Нагадаємо, в Україні за неявку до військкомату без поважних причин передбачений штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн. Також за ухилення від призову порушнику загрожує від 3 до 5 років в’язниці.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.