Мобілізація в РФ: ISW розповів, чому вона не допоможе Путіну

Мобілізація в РФ: ISW розповів, чому вона не допоможе Путіну

Мобілізація в РФ / фото: 24 канал

Президент Росії Володимир Путін, швидше за все, не зможе впоратися з фундаментальними структурними проблемами, шляхом мобілізації величезної кількості населення своєї країни. 21 вересня він оголосив “часткову мобілізацію”, яка надасть для війни додаткові сили, але це не принесе потрібного результату і стане причиною величезних внутрішніх проблем, а також соціальних втрат.

Про це повідомляє ISW.

Аналітики говорять про те, що в першу чергу Путіну потрібно виправляти присутні у військовому персоналі та системі техніки недоліки. В іншому випадку від мобілізації не буде потрібного ефекту в довгостроковій перспективі.

“Всі дії російського президента вказують на те, що він в першу чергу намагається доставити на фронт якомога більше людей, але при цьому абсолютно не звертає уваги на наявність недоліків в армії», — розповідають в ISW.

Цікавим є те, що з 2008 року у РФ не було створено жодних умов для того, щоб можна було дійсно ефективно мобілізувати резервістів. Тому процес може проходити дуже повільно. Експерти говорять про те, що, як і багато інших країн, Росія також перейшла на контрактну основу, але при цьому був залишений призов. Одночасно з цим термін служби скоротили у РФ до одного року.

Це вказує на те, що країна-агресор дотримується гібридної моделі Збройних сил – в наявності є професійні солдати, а також солдати строкової служби. Російську армію перетворили на суміш з тих, хто служить за контрактом і є справжнім професіоналом, а також тих, хто в армії перебуває не більше як рік, і не має достатньої кількості навиків для війни.

Аналітики звертають увагу на те, що Росія в першу чергу намагається сформувати професійні збройні сили, а строкова служба при цьому позбавляється пріоритетності. Швидше за все, це стане причиною повного руйнування бюрократичних структур, які потрібні для проведення мобілізації.

“У будь-якому випадку мобілізація буде виступати в якості складної, в бюрократичному плані, справи. Місцеві чиновники повинні відмінно справлятися з поставленими завданнями, що відбувається зараз вкрай рідко. Вище керівництво країн має більше звертати увагу на підтримку бюрократичної інфраструктури, яка потрібна для проведення призову військовозобов’язаних громадян у запас», — зазначають американські аналітики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.