Михайло Горбачов вкрай розчарований наслідками правління Путіна

Михайло Горбачов вкрай розчарований наслідками правління Путіна

Михайло Горбачов / фото: currenttime.tv

Відомий російський опозиціонер журналіст Олексій Венедіктов дав широке інтерв’ю виданню Forbes Talk. У ньому розкрив причини трансформації президента Путіна з ліберала і реформатора у фашиствуючого диктатора, а також торкнувся теми ставлення експрезидента СРСР Михайла Горбачова до подій, що відбуваються в Росії, світі та війни з Україною.

Михайлу Горбачову зараз 91 рік, він живе на держдачі під Москвою, з однією доглядальницею та водієм, отримує пенсію у 51 тисячу рублів (близько 30 тисяч гривень). Незважаючи на солідний вік та численні проблеми зі здоров’ям, чоловік у здоровому глузді й активно цікавиться тим, що відбувається довкола — читає пресу, непогано розуміється на інтернеті, спілкується з політиками та журналістами. За словами Венедіктова, який є давнім другом останнього генсека та єдиного президента радянської імперії, той просто жахається від того, до чого призвели диктаторські амбіції Путіна. Він сказав так:

Справа всього мого життя знищена

Дуже багато людей неоднозначно ставляться до особи Горбачова, засуджуючи його за розвал СРСР. Тим не менш, він відіграв величезну роль у тому, що радянські республіки, у тому числі і Росія, стали суверенними, отримали свободу слова, право займатися бізнесом та багато інших можливостей громадян вільних країн. Як уже ними розпорядилися уряди та жителі 15 країн – це інша справа.

І ось те, до чого прийшла Росія внаслідок 22-річного правління Путіна та його кліки, викликає у політика гнів та відторгнення. Венедіктов дослівно сказав так:

Те, що зробив Михайло Сергійович Горбачов – усе зруйновано. Усі реформи горбачовські — у нуль, на порох, у дим. Коли в мене запитують: Є якийсь показник? Я відповідаю: «Коли Горбачов йшов, сил швидкого реагування НАТО в Європі залишалося менше 4000 осіб. Тепер НАТО оголосило, що наступного року буде 300 000 осіб». Тобто рівень загрози зріс у сто разів!

Також саме Путін не лише довів армію РФ до катастрофічного стану, а й абсолютно безглуздо показав це всьому світу, опустивши державу нижче за плінтус. А те, що робить зараз ця армія в Україні під виглядом «порятунку російськомовного населення, яке страждає від принижень» – це справжнісінький геноцид братнього українського народу. Прощення цьому не буде ніколи, а на Росію чекають важкі часи відкату в похмуре минуле. Світ вважає РФ країною-терористом, економіка зайшла в круте піке і летить в яму, внутрішні проблеми на межі вибуху і можуть призвести до розвалу держави, а здорова частина населення вже давно мріє замінити владу більш адекватною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.