Медики розповіли, яка їжа повільно руйнує ваші зуби

Медики розповіли, яка їжа повільно руйнує ваші зуби

Стоматолог / фото: freepik.com

Ми щодня споживаємо різні харчові продукти та напої. Деякі з них корисні, деякі не дуже. Є і така їжа, яка повільно псує зуби. Стоматологи назвали 4 небезпечних типів продуктів.

Про це повідомляє Eat This, Not That!

Якщо у людини слабка зубна емаль, вона дуже швидко відправиться до стоматолога. Не тільки солодощі є причиною розвитку карієсу. До руйнування зубної емалі призводить споживання таких продуктів, як:

  • Солодкі напої — газована вода, енергетики, солодкий чай і кава призводять до погіршення зубів. Цукор, який в них міститься, прилипає до зубної емалі. Це призводить до розмноження мікробів і зуби псуються. Тому стоматологи рекомендують чистити ротову порожнину після кожного солодкого пиття.
  • Липка їжа — сухофрукти, карамельки, жувальні цукерки також псують зуби. Це через те, що в них міститься багато цукру. А ще мікрочастинки таких продуктів часто забиваються між зубами. Краще виключити таку їжу зі свого раціону та замінити її нелипкою.
  • Кислі продукти, може й корисні для імунітету через вітамін С, але шкідливі для здоров’я зубів. Кислота повільно роз’їдає емаль і провокує появу карієсу. Тому після кислої їжі потрібно полоскати ротову порожнину. Це допоможе нейтралізувати кислоту.
  • Рафіновані вуглеводи — дуже велика категорія продуктів. Це хлібобулочні вироби, снеки, чипси і т.д.. Бактерії харчуються цукром, який отримують з цих вуглеводів. Через це після перекусу улюбленими чипсами в ротовій порожнині створюються сприятливі умови для їх розмноження.

Тому дуже важливо замислюватися над тим, чим ми харчуємося. У продуктах має бути більше користі, ніж шкоди. Тоді й походи по лікарях будуть рідкісними. Також здоров’я зубів псують шкідливі звички: алкоголь і нікотин.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.