Медики розповіли, чи можна їсти солодке на голодний шлунок

Медики розповіли, чи можна їсти солодке на голодний шлунок

Печиво / фото: freepik.com

Скільки разів ви перекушували солодким батончиком або тортиком натщесерце? Кожна людина так чинила. У деяких це постійна звичка в раціоні. Наскільки це шкідливо і небезпечно, розповіли вчені.

Про це повідомляє Mayo Clinic.

Солодощі — це вуглеводи, їх споживання сприяє підвищенню рівня цукру в крові. З цієї причини починати свій день з солодощів на порожній шлунок не зовсім правильно. Такі вуглеводи частіше відкладаються у вигляді жирових тканин, після їх споживання енергійність дуже швидко проходить, а потім настає сонливість і втома.

Чим небезпечні солодощі натщесерце

Ранковий чай або кава з печивом — це не найкращий варіант повноцінного сніданку. У солодощах міститься дуже багато цукру, його надмірне споживання шкідливе для здоров’я.

Лікарі кажуть, що такі приймання їжі шкодять шлунку, зубам, негативно впливають на стан крові. Починаються проблеми зі шкірою: вугрі та інші неприємності.

Мозок дуже швидко стає залежним від цукру й вимагає ще і ще. Боротися з такою залежністю дуже складно. Це призводить до розладів харчової поведінки.

Американські дієтологи рекомендують, щоб в денному раціоні цукру було всього лише 10% від загальної кількості спожитих калорій.

Наприклад, якщо людина споживає в день 2000 калорій, то цукру повинно бути не більше 200 калорій. У перерахунку, це приблизно 12 чайних ложок цукру. Але ж тільки в банку коли об’ємом 0,33 л його міститься 10 чайних ложок.

Дітям до двох років лікарі й зовсім не рекомендують вводити в раціон солодощі, щоб не сформувати шкідливі харчові звички. Діти, які часто снідають солодощами більше схильні до повноти, карієсу, дерматозів.

Хоча солодке не варто демонізувати. Якщо споживати його нормовано, то він принесе більше користі, ніж шкоди.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.