Медики розповіли, чому постійно хочеться спати

Медики розповіли, чому постійно хочеться спати

Чому постійно хочеться спати / фото: freepik.com

Здоровий сон повинен тривати від 7 до 9 годин. Саме стільки потрібно організму, щоб відновитися. Якщо спати більше або менше цього часу, можна серйозно нашкодити здоров’ю. Часто люди можуть скаржитися на сонливість, медики розповіли, з чим це пов’язано.

Про це повідомляє Sleep foundation.

Коли людина прокидається і протягом дня відчуває, що хоче спати, у такі періоди знижується продуктивність, погіршується пам’ять і настрій. Є кілька причин, чому ми опиняємося в такому стані:

  • Це може бути пов’язано з психологічним здоров’ям. Стреси, депресія і занепокоєння виснажують нервову систему і ментальне здоров’я. В результаті у людини немає сил, і щоб компенсувати їх, вона постійно хоче спати.
  • Фізіологія — сонливість може бути симптомом залізодефіцитної анемії або зниженої активності щитоподібної залози. Іноді постійна сонливість може проявитися, як побічний ефект при вживанні деяких медикаментів.

Також є такі стани, коли людина скаржиться на сонливість, але при цьому повноцінно спить і якість сну не страждає. Найчастіше це може бути нарколепсія. Це таке захворювання головного мозку, при якому порушується цикл сну та бадьорості. Можуть бути й інші захворювання або розлади, наприклад, синдром затримки фази сну — розлад пов’язаний з циркадним ритмом або біологічним годинником. Люди з таким синдромом засинають в досвітній час, тому важко прокидаються і вдень відчувають сонливість. Ідіопатична гіперсомнія — це захворювання, яке викликає надмірну сонливість.

У будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря: психотерапевта або невропатолога. Вузькопрофільні фахівці допоможуть встановити точний діагноз і дадуть вірні рекомендації, призначать ефективне лікування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.