Медики розповіли, чому не можна запивати таблетки чаєм

Медики розповіли, чому не можна запивати таблетки чаєм

Чи можна запивати пігулки чаєм / фото: freepik.com

Лікарі рекомендують запивати таблетки водою. Люди часто нехтують цим правилом і запивають препарати газованими напоями, чаєм. Це може знизити ефективність ліків. До чого може призвести вживання солодкого чаю разом з таблетками розповіли медики.

Кофеїн

Чорні, зелені та інші види чаю мають у своєму складі речовини, які уповільнюють процес всмоктування ліків в кров. Кофеїн, який присутній в чаї у величезній кількості разом з медикаментами може привести до безсоння. Може з’явитися сильний головний біль і проблеми зі шлунком.

У рідкісних випадках можуть проявитися побічні ефекти. Ліки не будуть засвоюватися, але продовжать накопичуватися в організмі. Це може призвести до передозування.

Препарати для лікування серцево-судинної системи

Не рекомендується запивати чаєм таблетки для лікування серцево-судинної системи. Чай нейтралізує дію лікарських речовин. Ефекту від лікування просто не буде. Людям з хворим серцем і судинами рекомендують на час лікування взагалі виключати продукти, що містять кофеїн з раціону.

Таблетки від тромбозу можна запивати тільки водою. Відомо, що чай підвищує тиск, тому в поєднанні з препаратами не лікує, а викликає ускладнення вже наявної хвороби. Особливо небезпечно це в тих випадках, коли людина надає перевагу міцно завареному чаю.

Препарати заліза

Залізовмісні препарати строго на строго заборонено запивати чаєм. Напій погіршує засвоюваність заліза. Їх можна запити апельсиновим соком. Вітамін С, який присутній в напої, тільки підвищить ефект від лікування залізодефіциту.

Антидепресанти

Антидепресанти в поєднанні з чаєм провокують розвиток нервозності, викликають тривожність і напади агресії.

Чай можна пити приблизно через годину після ліків. Тоді організм отримає максимальну користь від напою і встигне засвоїти лікарські речовини.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.