Медики назвали продукти, які псують кишечник

Медики назвали продукти, які псують кишечник

6 продуктів, які псують кишечник / фото: pixabay.com

Кишечник — це складна екосистема, в якій з їжі організм всмоктує всі корисні речовини. Проблеми з ним можуть виникнути не тільки через харчове отруєння або хвороби. Лікарі назвали 6 продуктів, які негативно впливають на його мікрофлору.

Про це повідомляє Eat This, Not That!

Діарея, запор, здуття живота, рефлюкс — це найпоширеніші проблеми, які можуть виникнути через їжу. Виявляється, є 6 найнебезпечніших для кишківника продуктів. Дієтологи рекомендують виключити їх з раціону або вживати якомога рідше:

Чипси

Лікарі не рекомендують вживати будь-які чипси: рисові, картопляні, кукурудзяні. Річ у тім, що в них багато простих вуглеводів. Ця їжа призводить до здуття живота. Такі ж проблеми викликає білий хліб і випічка.

Жувальна гумка без цукру

Саме ця жуйка, яку так рекомендує Асоціація стоматологів, псує кишківник. У такій жувальній гумці немає цукру, але присутні цукрові спирти. Вони не засвоюються повною мірою, тому часто стають причиною харчового розладу.

Цукерки

У складі майже всіх цукерок дуже багато рафінованого цукру. Дослідження показують, що ця речовина може порушити мікрофлору в кишківнику і спровокувати метаболічну дерегуляцію.

Капуста

Цей овоч може стати причиною здуття живота і метеоризму. Попри те, що в капусті міститься багато корисних речовин, споживати її потрібно помірно. В її складі багато рафінози. Цей вид цукру провокує газоутворення в кишківнику.

Квасоля

У квасолі дуже багато білка, клітковини, мікроелементів і…рафінози. Тому надмірне споживання бобових також провокує здуття живота. Людям з хронічними захворюваннями кишківника не варто вживати цей продукт.

Гострий соус

Любителі гострої їжі часто скаржаться на проблеми з кишківником. У більшості випадків вони виникають через споживання гострих соусів. У них у великій концентрації міститься капсаїцин. Ця речовина провокує кислотний рефлюкс (печія) і спазми шлунка.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.