Медики назвали новий симптом коронавірусу

Медики назвали новий симптом коронавірусу

Симптоми коронавірусу / фото: freepik.co

Втрату смаку і нюху при коронавірусі змінив новий симптом. Тепер людина, що заразилася небезпечним вірусом може зберегти сприйняття смаків і ароматів, але хвороба від цього простіше не стала. Тепер у списку симптомів з’явився м’язовий біль.

Про це повідомляє Zoe Covid Study.

Міалгія — сильний біль в м’язах став основним симптомом, який проявляється в інфікованих коронавірусом людей. М’язовий біль з’являється в перші дні при Covid. Лікарі відзначають, що пацієнти скаржаться на страшний біль в руках і ногах. Він схожий за відчуттями на той, що люди відчувають після активних фізичних навантажень в спортзалі.

Сьогодні у світі найбільш домінуючий коронавірус — це Omicron ВА.5. Варіант коронавірусу Омікрон з’явився у 2021 році, і тоді люди також масово скаржилися на м’язові болі. Здається, що лише через рік сценарій повторюється. Тільки тепер пацієнти хворіють на мутовану версію Омікрону.

Анжеліка Кутзі, лікар з Південної Африки, першою помітила цей моторошний збіг. Саме вона вказала на той факт, що міалгія знову стала головним симптомом при коронавірусі на ранніх стадіях.

Спеціальний додаток Zoe Covid Study, який розробили для відстеження симптоматики вірусної інфекції також вказує на те, що м’язовий біль сьогодні найпоширеніший симптом в інфікованих людей.

Міалгія може проявлятися як гостра (різкий біль) або короткочасний біль у м’язах. Виникає вона через вплив запальних молекул, які вивільняє імунна система у відповідь на вірус в організмі. Частіше проявляється у не щеплених пацієнтів, ніж у тих, хто зробив собі всі необхідні щеплення від коронавірусу.

Знеболювальні засоби допомагають в такій ситуації дуже погано. Все, що залишається людині — терпіти до повного одужання.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.