Медики розповіли, чому весь час хочеться спати

Медики розповіли, чому весь час хочеться спати

Чому весь час хочеться спати / фото: freepik

Причини того, що людина постійно хоче спати, можуть бути різними. Досить часто це виникає через постійний стрес, наявність хронічних хвороб, втому, в результаті прийому певних медикаментів. Найчастіше появу сонливості провокують антидепресанти. Для встановлення точної причини варто відвідати терапевта та пройти обстеження. Якщо виникне потреба, пацієнта додатково направлять на прийом до сомнолог.

Про це повідомляє Sleep foundation.

Здоровим вважається сон – не більше 7-9 годин на добу. Якщо людина спить надто багато, це сильно шкодить її здоров’ю. Фахівці впевнені в тому, що існує якийсь взаємозв’язок між тим, що людина багато спить і має нестачу енергії.

Коли люди сплять дуже багато, то це призводить до зниження працездатності. Також можуть виникнути серйозні проблеми з пам’яттю, тривожний стан. Згодом організм звикне і спати хотітиметься вдень постійно. До інших негативних наслідків можна віднести:

  • Проблеми з серцем. Через довгий сон ризик розвитку серцевих хвороб збільшується в кілька разів.
  • Зайві кілограми. Сон стає причиною помітного зниження фізичної активності. Відповідно спалюється мінімальна кількість калорій.
  • Цукровий діабет. Люди, які багато сплять, не мають достатньої кількості руху і можуть навіть страждати на ожиріння. Водночас це стає причиною розвитку цукрового діабету.
  • Людям стає складніше виконувати звичні справи, адже не вдається сконцентруватися на поставлених завданнях. У тому випадку, якщо людина спить багато, але регулярно прокидається, виникає недолік сну і клітини мозку не встигають повністю відновитися.
  • Депресивний стан, який може бути як причиною, так і результатом. Людина може через депресію багато спати або тривалий сон провокує розвиток депресивного стану.
  • Головний біль змушує людину більше спати, але після цього напади стануть набагато сильнішими. Надмірний сон запускає у головному мозку ті чи інші нейтротрансмітери, які негативно впливають на людину.

Причини сонливості можуть бути психологічними, фізичними, результатом життя. Звичайно, іноді потрібно додатково відпочити, але якщо це не дозволило підбадьоритися, а самопочуття, навпаки, погіршилося, то потрібно більше уваги звернути на стан свого організму.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.