Майя використовували прах своїх правителів для виготовлення м’ячів

Майя використовували прах своїх правителів для виготовлення м’ячів

Майя використали прах правителів для виготовлення м’ячів / Фото: freepik.com

Археолог Хуан Ядеун Ангуло з мексиканського Національного інституту антропології та історії вважає, що індіанці Майя могли застосовувати прах своїх правителів, щоб виготовляти гумові м’ячі. Їх використовували для проведення командних ігор.

Про це повідомляє Live Science.

Фахівець разом зі своєю командою припускає, що їм вдалося відшукати докази того, що представники цивілізації Майя використовували людські залишки для виробництва м’ячів. Підтвердження цьому було виявлено під час проведення розкопок у Південній Мексиці. Археологи досліджували місто Тонин.

У 2020 році дослідникам вдалося виявити в цій місцевості піраміду, вік якої сягає практично 1300 років. На думку вчених це був Храм Сонця. Всередині склепу знаходилося близько 400 сосудів, всередині яких знайшли деревне вугілля, попіл, а також натуральний каучук. Деякий час назад були зроблені висновки, що дані інгредієнти були потрібні для процесу вулканізації каучуку. В результаті цього стародавні люди отримували гуму, яку використовували для виробництва м’ячів.

Індіанці досить часто застосовували людські останки, щоб виготовляти різноманітні предмети. Прах, що знайшли експерти, міг належати правителям Майя.

Протягом довгого часу в Америці була популярною гра в м’яч. Водночас її вважали ритуальною. У багатьох стародавніх містах вчені знаходили майданчики для ігор. Тонін не став винятком. Звернути увагу потрібно на те, що з часом правила гри змінювалися. Є інформація про те, що грали дві команди за допомогою гумового м’яча. При цьому майданчики мали I-подібну форму.

На стародавньому «стадіоні» поруч з виявленою раніше пірамідою були присутні скульптури. Після аналізу різьблення вдалося встановити, що вони зображують правителя Майя Вак Чан Каха, а також жінку, яку звали леді Кавіл Каан. Вони належали до стародавньої еліти.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.