Марсохід Curiosity знайшов дивний камінь на Червоній планеті

Марсохід Curiosity знайшов дивний камінь на Червоній планеті

Дивний камінь на Марсі / фото: Forbes

Марсохід Curiosity зробив фотографію поверхні Марса, на якій був помічений камінь, який спантеличив фахівців NASA. Камінь незвичайного сірого кольору розташовується на червоній породі.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на Forbes.

Дослідники назвали камінь Pau Baru. Він може бути метеоритом або фрагментом скельної породи з іншого регіону, який був принесений вітром або водою. Найближчим часом команда місії має намір вивчити камінь та визначити його склад та можливе походження.

Марсохід Curiosity був запущений у 2012 році, його головним завданням було вивчення кратера Гейла – великого ударного утворення з масивною шаруватою горою посередині. У міру руху марсохода поверхнею Червоної планети він виявляв незвичайні геологічні особливості.

У 2016 році ровер виявив на поверхні Марса незвичайний темний об’єкт невідомого походження розміром з м’яч для гольфу. Хімічний аналіз показав високий вміст нікелю, заліза та фосфору, що вказувало на те, що камінь є залізно-нікелевим метеоритом. Дослідники і раніше виявляли на Марсі метеорити, але цей став першим вивченим.

А у 2014 році Curiosity знайшов надзвичайно великий метеорит під назвою «Ліван I» та менший фрагмент під назвою «Ліван II». Вчені здивувалися тим, що двометровий залізний метеорит не розсипався під час входження в марсіанську атмосферу.

Найбільшим залізним метеоритом, який було знайдено на Землі, є метеорит Хоба, ширина якого у найширшому місці становить 2,7 метра. Вчені вважають, що атмосфера нашої планети уповільнила рух каменю достатньо, щоб він зіткнувся з поверхнею з кінцевою швидкістю, досить низькою, щоб запобігти розпаду в момент удару.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.