Марс зіткнеться з одним із своїх супутників: коли це станеться

Марс зіткнеться з одним із своїх супутників: коли це станеться

Марс / фото: iXBT.com

Вчені NASA припускають, що якщо відбудеться зміна траєкторії обертання Фобоса навколо Марса, то в кінцевому результаті це призведе до того, що він зіткнеться з Червоною планетою. Але навіть якщо це й станеться, то мине ще дуже багато років.

Про це повідомляє Giantfreakinrobot.

Під час обертання Фобоса навколо Марса гравітація супутника незначно впливає на внутрішні шари Червоної планети. Це стає причиною того, що починають поступово відбуватися зміни не тільки в тих гірських породах, що знаходяться в корі планети, але і в тих, що присутні в мантії. У свою чергу, гравітація Марса позначається на орбіті Фобоса і дуже повільно її змінює.

Фахівці припускають, що через багато десятків мільйонів років може статися зіткнення Червоної планети з її супутником. Але якщо вести регулярні спостереження з Марса за сонячними затемненнями, то можна буде більш точно встановити, як відбувається зміна траєкторії обертання Фобоса. Варто зазначити, що якийсь час тому марсохід Perseverance зафіксував сонячне затемнення, під час якого Фобос частково перекрив частину Сонця.

У NASA впевнені в тому, що зіткнення відбудеться обов’язково і інакше бути не може, але до цього пройде дуже багато років. Водночас деякі фахівці припускають, що події можуть розвиватись інакше.

Частина вчених вважають, що після того, як відбудеться зіткнення, Фобос розпадеться на величезні частини і вони будуть розкидані на поверхні всієї Червоної планети. У свою чергу, інші фахівці припускають, що з уламків Фобоса навколо Марса поступово утвориться кільце, а на поверхню їх впаде лише невелика кількість.

Варто відзначити, що дослідники досить давно цікавляться супутником Червоної планети Фобосом, адже він має дуже цікаву орбіту. До сьогодні є дуже мало інформації щодо складу супутника, а також його походження.

Фобос має дуже дивну форму і зовні нагадує величезну картоплю. Він обертається навколо Червоної планети набагато швидше, ніж обертається сама планета. Схід і захід Фобоса з поверхні Марса можна бачити за добу двічі.

Якщо зважити на факт, що зіткнення Фобоса і Марса відбудеться ще дуже нескоро, то люди зможуть протягом багатьох років спостерігати за цими подіями. Фахівці НАСА стверджують, що люди зможуть вирушити на Марс уже за десятиліття. Є досить багато часу, щоб встигнути вивчити Фобос, перш ніж він зіткнеться зі своєю планетою.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.